Radio Kraków

edukacja medialna

Przybywa muzeów, których zbiory można oglądać w internecie

Już nie tylko najsłynniejsze muzea na świecie jak np. Luwr, czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku można zwiedzać wygodnie siedzieć przed ekranem własnego komputera w domu. Na digitalizację swoich zbiorów decyduje się coraz więcej placówek i to także z niewielkich miast i miasteczek. Dzięki współczesnej technologii miłośnicy sztuki mogą podziwiać eksponaty np. Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, czy Muzeum Regionalnego w Piwnicznej.

Jak social media zmieniły się na przestrzeni lat?

Do czego służą media społecznościowe? Czym są i jak ich znaczenie i rola zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat?

E-czytelnictwo szansą na dotarcie do szerszego kręgu odbiorców

Nowy trend staje coraz popularniejszy. Szybki i łatwiejszy dostęp do książek elektronicznych jest na pewno tym, co przyciąga nawet zwolenników tradycyjnych druków. Szczególnie cenione są wśród nich e-booki, które mają jeszcze jedną zaletę - są bardzo proste w użytkowaniu

Na czym polega współpraca mediów z organizacjami pozarządowymi?

Media i organizacje pozarządowe - to dwie przestrzenie, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie demokratycznego porządku. Ale tak, jak samo istnienie, potrzebna jest ich współpraca. Do czego zatem media i organizacje pozarządowe potrzebują siebie nawzajem i która ze stron więcej na tej współpracy korzysta?

Jak korzystać z tajemnicy dziennikarskiej?

Pomaga w ujawnianiu przestępstw i patologii, a bez niej misja przypisywana mediom w systemie demokratycznym byłaby niemożliwa do wykonania. Tajemnica dziennikarska - czym jest i jak z niej korzystać?

W Radiu Kielce otwarto Centrum Edukacji Medialnej

Z okazji jubileuszu Polskie Radio Kielce otwiera unikatową w skali kraju instytucję: Centrum Edukacji Medialnej.

Jak prezentować naukę w przystępny sposób? 16. Małopolska Noc Naukowców

Ta noc może wprawić niejedną osobę w zachwyt i rozbudzić pragnienie posiadania wiedzy. 30 września odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Podczas tych kilku godzin będzie można wziąć udział w ponad 600 wydarzeniach. W Krakowie, Chrzanowie, Niepołomicach, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie.

"Jedno wspólne zdanie": czy działalność internetowych influencerów przynosi więcej szkody niż korzyści?

Kolejna odsłona programu z cyklu "Jedno wspólne zdanie". Czy działalność internetowych influencerów przynosi więcej szkody niż korzyści? Uczniowie III i IV LO w Krakowie debatują w Radiu Kraków. W roli ekspertów wystąpili: prof. Magdalena Mikołajczyk (Uniwersytet Wrocławski), prof. Klaudia Cymanow-Sosin (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), prof. Piotr Nowak (Uniwersytet Jagielloński).

Jaka powinna być współczesna biblioteka?

W jakim iść kierunku, by zatrzymać u siebie czytelnika i zachęcić do przyjścia kolejnych - to pytanie, jakie stawiają sobie bibliotekarze nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Temu tematowi poświęcona jest trwającą w Krakowie międzynarodowa konferencja bibliotekarzy "Nowy wspaniały świat bibliotek czy niepewne jutro". Temu jak powinna wyglądać biblioteka, by być miejscem atrakcyjnym, i co powinna oferować poświęcamy też dzisiejszą lekcję wiedzy o społeczeństwie.

Kulminacyjny moment obchodów 95. rocznicy powstania Radia Kraków - jubileuszowy koncert w Kinie Kijów

Krakowska rozgłośnia jest najstarszą regionalną rozgłośnią w Polsce. Powstała w czasie, gdy radio rozwijało się na całym świecie. Zaledwie niecałych pięć lat po utworzeniu przez Brytyjczyków prawdopodobnie pierwszej rozgłośni w Europie. Radio Kraków niejako "zaczęło się" na początku roku 1927 roku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię