|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Krakowie powstanie miejskie centrum dla start-upów

Zapowiedział to w czasie VI Forum Nauka-Biznes-Mieszkańcy-Samorząd Rafał Kulczycki, dyrektor Wydziału Rozwoju Krakowa. Rozmowy miasta z przedsiębiorcami działającymi w sektorze nowoczesnych technologii już trwają.

W krakowskim magistracie odbyło się spotkanie pt. „Inspiracja, Kreacja, Innowacja – krakowski przepis na start-up". Wzięli w nim udział przedstawiciele start-upów działających w Krakowie, a także eksperci zajmujący się tą tematyką w dużych miastach, jak Los Angeles, Berlin, czy Sztokholm.


Przedstawiciele krakowskich start-upów przekonywali, że jedną z największych barier rozwoju ich biznesów pod Wawelem jest brak wspólnej przestrzeni, w której mogłyby prowadzić działalność. W rozmowie z Radiem Kraków Rafał Kulczycki, dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa zapowiedział, że miasto wydzierżawi start-upom powierzchnie do prowadzenia biznesu. Jak przekonywał - to musi być miejsce blisko uczelni, dobrze skomunikowane i w niewielkiej odległości od centrum Krakowa. Na razie nie chciał jednak zdradzić lokalizacji:
[

 

Posłuchaj: Rafała Kulczyckiego 

 

]

Start-upy, to firmy działające głównie w sektorze nowoczesnych technologii. Najczęściej są finansowane zewnętrznie przez fundusze inwestycyjne, lub tak zwanych aniołów biznesu. Najgłośniejszymi start-upami, które odniosły gigantyczne sukcesy były takie firmy, jak Facebook, czy Google, a w Polsce portal Nasza Klasa.
Eksperci zajmujący się start-upami na świecie przekonują, że Kraków może stać się jednym z najważniejszych ośrodków tego biznesu w Europie.

 

Marcin Kwaśny

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

0%
0%