Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie: prezes PKOl stawia na kilka dyscyplin

"Liczymy na wspinaczkę sportową, koszykówkę 3x3, lekkoatletykę, strzelectwo i skoki narciarskie" - powiedział PAP Radosław Piesiewicz prezes PKOl odnośnie szans biało-czerwonych na podium podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie.

Sejm/ Na komisji o transmisji i promocji Europejskich Igrzysk Kraków – Małopolska 2023

Ponad 150 godzin relacji ze wszystkich 27 dyscyplin zostanie na żywo pokazanych w TVP w trakcie 12 dni Europejskich Igrzysk Kraków – Małopolska 2023 - zapowiedziała podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki dyrektor Biura Programowego TVP Aneta Woźniak.

Kryta pływalnia w Oświęcimiu gotowa na Igrzyska Europejskie

Zmieniło się otoczenie krytej pływalni w Oświęcimiu. Przybyło nowych miejsc parkingowych, drzew i krzewów, zamontowano nowe oświetlenie uliczne. W rejonie hotelu Olimpijskiego zakończyły się prace realizowane przez miasto, które poprawiły dostępność komunikacyjną do krytej pływalni - umożliwiły dojazd do obiektu od ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego. Zmiany są prowadzone z powodu Igrzysk Europejskich, które będą tutaj rozgrywane w pływaniu artystycznym między 21 a 25 czerwca.

Wiemy kto wystąpi na ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Organizatorzy zdradzili też, kto wystąpi na obu uroczystościach. Bilety na otwarcie kosztują od 50 do 120 złotych, a na zamknięcie od 30 do 100 złotych.

Za miesiąc zapłonie znicz Igrzysk Europejskich

Za miesiąc, 21 czerwca, zapłonie znicz trzeciej edycji Igrzysk Europejskich. Gospodarzem tej największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w 2023 roku, w której wystartuje ponad 7000 zawodników i zawodniczek z 48 krajów, będzie Kraków i Małopolska.

W Tarnowie trwa walka z czasem przed Igrzyskami Europejskimi

Wciąż trwają prace budowalne przy trybunie głównej stadionu w tarnowskich Mościcach. Inwestycja jest gotowa w 80 procentach, a do Igrzysk zostało 40 dni.

Igrzyska Europejskie w Krynicy. Brakuje wolontariuszy

Nie ma problemów z przygotowaniem obiektów sportowych potrzebnych na Igrzyska Europejskie w Krynicy, ale brakuje wolontariuszy, którzy mają pomagać zawodnikom oraz widzom podczas zawodów. Do współpracy zgłosiło się ponad 150 osób, a potrzebnych jest 800.

Na 50 dni przed Igrzyskami wiele niewiadomych w Tarnowie

Przygotowana do Igrzysk Europejskich jest właściwie tylko powstała 3,5 roku temu Arena Jaskółka, która musiała zostać jedynie dostosowana do niektórych wymogów europejskich federacji i w marcu przeszła też test pod kątem badmintona podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Z dużym opóźnieniem rozpoczęła się budowa głównej trybuny oraz zaplecza nowego stadionu w Mościcach, który w czasie igrzysk ma być areną dyscyplin plażowych. Wykonawca dwoi się i troi, żeby zdążyć. Nie wiadomo jednak kiedy spółka Igrzyska Europejskie 2023 roku dobuduje do trybuny boisko z mniejszą trybuną. Nie ma też na razie wykonawcy ścianek wspinaczkowych, które mają powstać przed Akademią Nauk Stosowanych.

Igrzyska Europejskie: wolontariusze i kibice pojadą tarnowską komunikacją miejską za darmo

Wolontariusze i kibice będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską w Tarnowie w czasie Igrzysk Europejskich. Na taką propozycję prezydenta zgodzili się tarnowscy radni. Wolontariusze będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach od 15 maja do 3 lipca. Kibice z biletami na poszczególne wydarzenia od pierwszego czerwca do trzeciego lipca - na czterech liniach i w dodatkowych autobusach uruchomionych na czas Igrzysk Europejskich.

Ruszyła druga tura sprzedaży biletów na Igrzyska Europejskie

Dostępne są już wejściówki na kolejne dyscypliny. To m.in. łucznictwo, piłka nożna plażowa, piłka ręczna plażowa, wspinaczka sportowa czy strzelectwo. Bilety kosztują od 20 do 90 złotych. Aby je kupić, trzeba założyć konto w systemie, który sprzedaje wejściówki.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię