Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie - piąte miejsce drużyny florecistek, dziewiąte - szablistów

Polskie florecistki zajęły piąte miejsce, a szabliści dziewiąte w turniejach drużynowych Igrzysk Europejskich, które jednocześnie mają rangę mistrzostw Europy i stanowią ważny element olimpijskich kwalifikacji.

Igrzyska Europejskie: Skrzek w finale skoków z trampoliny 1 m

Kaja Skrzek awansowała w Rzeszowie do finału rywalizacji Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w skokach do wody z trampoliny jednometrowej. W eliminacjach odpadła druga z reprezentantek Polski - Aleksandra Błażowska.

Igrzyska Europejskie - Norweg Thorn najlepszy w triathlonie, Polacy bez sukcesów

Norweg Vetle Bergsvik Thorn zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich w triahlonie. Srebro dla Shachara Sagiva z Izraela, a brąz wywalczył Szwajcar Adrien Briffod. Najlepszy z Polaków — Michał Oliwa był 28. Zawody zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich.

Igrzyska Europejskie: popis reprezentacji Polski w muaythai, srebro pań w rugby. Podsumowanie wtorku

Złoty medal Martyna Kierczyńskiej oraz dwa srebrne - Oskar Siegerta i Roksany Dargiel - to dorobek Polski w muaythai w Igrzyskach Europejskich. Ponadto biało-czerwone sięgnęły we wtorek po srebro w rugby 7. Krążka nie udało się wywalczyć czwartej w tenisie stołowym Natalii Bajor.

Igrzyska Europejskie – reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zdobyła srebrny medal

Reprezentacja kobiet w rugby 7 zdobyła srebrny medal turnieju rozgrywanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie w ramach III Igrzysk Europejskich. W finałowym meczu Polki przegrały z Wielką Brytanię 0:33 (0:19).

Igrzyska Europejskie - złoty i dwa srebrne medale Polaków w muaythai

Martyna Kierczyńska w kat. 54 zdobyła w Myślenicach złoty medal Igrzysk Europejskich w muaythai. Srebrne krążki wywalczyli Oskar Siegert (67 kg) i Roksana Dargiel (51 kg).

Igrzyska Europejskie: reprezentacja kobiet w rugby 7 awansowała do finału

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 awansowała do finału turnieju rozgrywanego w Krakowie w ramach III Igrzysk Europejskich. W półfinałowym spotkaniu pokonała Czechy 29:7 (15:7). W walce o złoty medal i bezpośrednią kwalifikację olimpijską biało-czerwone zmierzą się z Wielką Brytanią.

Igrzyska Europejskie: Norweżka Lovseth najlepsza w triathlonie, Polki bez sukcesów

Norweżka Solveig Lovseth zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w triathlonie. Srebro dla Austriaczki Julii Hauser, a brąz wywalczyła Belgijka Jolien Vermeylen. Najlepsza z Polek - Magdalena Sudak - była 20.

Igrzyska Europejskie: tenisistka stołowa Bajor przegrała w półfinale i powalczy o brąz

Natalia Bajor przegrała w półfinale z Bernadette Szocs 0:4 (6:11, 9:11, 3:11, 5:11) i powalczy o brązowy medal turnieju tenisistek stołowych w Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Jej rywalką będzie inna Rumunka - Elizabeta Samara.

Igrzyska Europejskie: reprezentacja kobiet w rugby 7 awansowała do półfinału

Reprezentacja kobiet w rugby 7 awansowała do półfinału turnieju rozgrywanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie w ramach III Igrzysk Europejskich. W ćwierćfinałowym spotkaniu Polki pokonały Włoszki 33:15 (19:5). W walce o finał biało-czerwone zmierzą się we wtorek z Czeszkami.