Igrzyska Europejskie: konkurs rzutu młotem mężczyzn

Igrzyska Europejskie: pływanie artystyczne w układzie akrobatycznym

Z Przemysławem Fikiem i Stanisławem Bisztygą o ceremonii rozpoczęcia Igrzysk Europejskich

Przemysław Firek – Prezes Instytutu Promocji Kultury Polskiej odpowiedzialny za ceremonię otwarcia i zakończenia Igrzysk Europejskich oraz Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Igrzyska Europejskie - w piątek trzy kolejne złote medale Polek

W piątek reprezentantki Polski wywalczyły trzy kolejne złote medale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dwa zdobyły zawodniczki w kajakarstwie, a jeden dorzuciła Ewa Swoboda w biegu na 100 m.

Igrzyska Europejskie — Polscy lekkoatleci na trzecim miejscu po pierwszym dniu DME

Polscy lekkoatleci zajmują trzecie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji w drużynowych mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich. Prowadzą Włosi. Indywidualnie złoto IE zdobyła w biegu na 100 m Ewa Swoboda. Srebro wywalczyła Natalia Kaczmarek na 400 m.

Igrzyska Europejskie - złoty medal Ewy Swobody w biegu na 100 m

Ewa Swoboda wywalczyła na Stadionie Śląskim w Chorzowie złoty medal Igrzysk Europejskich w biegu na 100 m, uzyskując czas 11,09.

Igrzyska Europejskie - srebrny medal Natalii Kaczmarek na 400 m

Natalia Kaczmarek wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 400 m, uzyskując czas 50,34. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wygrała Holenderka Femke Bol 49,82.

Igrzyska Europejskie - tytuły dla kanadyjkarki Borowskiej i dwójki kajakowej

Kanadyjkarka Dorota Borowska w jedynce na 200 m oraz Karolina Naja i Anna Puławska w kajakowej dwójce na 500 m zdobyły w Krakowie złote medale Igrzysk Europejskich w konkurencjach olimpijskich. Polscy reprezentanci już czterokrotnie stanęli na podium podczas regat.

Polski mikst siódmy w skokach do wody z trampoliny

Kaja Skrzek i Andrzej Rzeszutek zajęli siódme miejsce w Igrzyskach Europejskich i jednocześnie mistrzostwach Europy w skokach synchronicznych do wody mikstów z trampoliny trzymetrowej. Złoty medal w Rzeszowie zdobyli Włosi.Chiara Pellacani i Matteo Santoro.

Izrael ze złotem w układzie dowolnym kombinacji pływania artystycznego

Drużyna Izraela zdobyła w Oświęcimiu złoty medal Igrzysk Europejskich oraz mistrzostw Starego Kontynentu w układzie dowolnym kombinacji w pływaniu artystycznym. Polacy nie startowali.