Radio Kraków

Kraków Airport

Ekspert: przemysł lotniczy w 2025 r. powinien wrócić do poziomu z 2019 r.

Światowy przemysł lotniczy w 2025 r. powinien wrócić do poziomu z 2019 r. – poinformował w poniedziałek w Krakowie Luis Felipe de Oliveira, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych. Jak zwrócił uwagę, w Europie poziom ruchu pasażerskiego spadł o 61 proc.

Z powodu roztargnienia podróżnych na lotnisku Balice trzykrotnie interweniowali pirotechnicy

Pirotechnicy ze Straży Granicznej trzykrotnie interweniowali w okresie noworocznym w związku z bagażami zostawionymi bez opieki na lotnisku Kraków-Balice. W sprawdzanych bagażach nie znaleziono niebezpiecznych materiałów i urządzeń.

PLL LOT uruchomią w przyszłym roku loty do Nowego Jorku Newark

PLL LOT od 3 czerwca przyszłego roku uruchomią połączenie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark – podał w piątek Kraków Airport. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu, w piątki.

Otwarcie sezonu zimowego w Kraków Airport. Nowe połączenia

Od dziś z lotniska w Balicach możemy polecieć do Agadiru. Połączenie zostało uruchomione w ramach inauguracji sezonu zimowego w Kraków Airport. Jest to jedno z 2 nowych destynacji, jakie w ramach sezonowej siatki połączeń zima 2021/2022, zostały dodane do rozkładu lotów krakowskiego portu lotniczego. Drugim nowym połączeniem jest Kraków - Ankona. Wzmocnione zostały także loty RyanAira do Lille, Paryża, Turynu, Budapesztu, Newcastle, Rygi czy Sztokholmu. Pasażerowie o 14.05 odlecieli właśnie do Agadiru.

123 połączenia w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport

123 połączenia, w tym dziewięć nowych, do 94 portów lotniczych znalazły się w zimowym rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który zacznie obowiązywać od niedzieli.

Bramki do samodzielnej odprawy pasażerów na lotnisku Kraków Airport zyskały nową funkcję

Biometryczne bramki do samodzielnej odprawy pasażerów na lotnisku Kraków Airport zyskały nową funkcję. Mogą weryfikować odciski linii papilarnych. Jak podkreśla straż graniczna, sprawdzanie odcisków palców pozwoli na znaczne zwiększenie skuteczności kontroli, a wydłuży czas samodzielnej odprawy pojedynczego pasażera zaledwie o kilka sekund.

Od listopada więcej lotów Ryanair z Krakowa do Gdańska i Szczecina

Od listopada irlandzka tania linia lotnicza Ryanair zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów z Krakowa do miast na polskim wybrzeżu: Gdańska i Szczecina – podała w środę rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince.

Kraków Airport ponownie z akredytacją dotyczącą zasad postępowania w pandemii

Lotnisko Kraków Airport otrzymało przedłużenie na kolejny rok akredytacji przyznawanej przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych (ACI) dotyczącą nowych zasad postępowania w związku z pandemią COVID-19.

Na krakowskim lotnisku można już korzystać z bramek ABC do automatycznej odprawy granicznej

16 sekund wystarczy, żeby przejść przez automatyczną odprawę graniczną na lotnisku w Krakowie-Balicach. Port lotniczy został wyposażony w 10 specjalnych bramek ABC. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na przejściu granicznym i usprawnić procedury. Wykorzystanie technik biometrycznych minimalizuje ryzyko błędów.

Wraca połączenie lotnicze z Krakowa do Helsinek

Narodowe linie lotnicze Finlandii Finnair powracają do Kraków Airport. Przewoźnik uruchamia połączenie do Helsinek od 2 listopada.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię