Radio Kraków

Kraków Airport

Kraków Airport - Newark. Inauguracja nowego połączenia z USA

To drugie transatlantyckie połączenie - po Chicago - oferowane przez narodowego przewoźnika PLL LOT z Kraków Airport. W tym roku rejsy realizowane będą sezonowo 1 raz w tygodniu, od 4 czerwca (pierwszy przylot). Samolot narodowego przewoźnika będzie lądował w Krakowie w soboty o 10.25, a 14:30 wyruszał będzie w drogę za Atlantyk.

Afgańczyk z cudzymi dokumentami zatrzymany na lotnisku w Krakowie

Afgańczyka, który z Aten wyleciał do Polski jedynie z internetową kartą pokładową, wystawioną na obywatela Rumunii, zatrzymała straż graniczna na krakowskim lotnisku. Mężczyzna chciał się dostać na zachód Europy, twierdził, że ucieka przed prześladowaniami etnicznymi.

Kraków Airport dołącza do programu "Słonecznik Ukrytych Niepełnosprawności"

Lotnisko w Krakowie-Balicach dołączyło do międzynarodowego programu "Słonecznik Ukrytych Niepełnosprawności" sygnowanego znakiem żółtej rośliny. Zamierzenie polega na tym, aby każdy pasażer, który cierpi na chorobę, niepełnosprawność bądź nietypową przypadłość, niewidoczną gołym okiem, mógł bezpieczne przebyć odprawę, dotrzeć do samolotu i otrzymać przy tym wsparcie obsługi lotniska. Wystarczy, że zaopatrzy się we wstążkę, bransoletkę, smyczkę lub inny gadżet z symbolem słonecznika.

Ekspert: przemysł lotniczy w 2025 r. powinien wrócić do poziomu z 2019 r.

Światowy przemysł lotniczy w 2025 r. powinien wrócić do poziomu z 2019 r. – poinformował w poniedziałek w Krakowie Luis Felipe de Oliveira, dyrektor generalny Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych. Jak zwrócił uwagę, w Europie poziom ruchu pasażerskiego spadł o 61 proc.

Z powodu roztargnienia podróżnych na lotnisku Balice trzykrotnie interweniowali pirotechnicy

Pirotechnicy ze Straży Granicznej trzykrotnie interweniowali w okresie noworocznym w związku z bagażami zostawionymi bez opieki na lotnisku Kraków-Balice. W sprawdzanych bagażach nie znaleziono niebezpiecznych materiałów i urządzeń.

PLL LOT uruchomią w przyszłym roku loty do Nowego Jorku Newark

PLL LOT od 3 czerwca przyszłego roku uruchomią połączenie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark – podał w piątek Kraków Airport. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu, w piątki.

Otwarcie sezonu zimowego w Kraków Airport. Nowe połączenia

  • date_range 2021-11-07
Od dziś z lotniska w Balicach możemy polecieć do Agadiru. Połączenie zostało uruchomione w ramach inauguracji sezonu zimowego w Kraków Airport. Jest to jedno z 2 nowych destynacji, jakie w ramach sezonowej siatki połączeń zima 2021/2022, zostały dodane do rozkładu lotów krakowskiego portu lotniczego. Drugim nowym połączeniem jest Kraków - Ankona. Wzmocnione zostały także loty RyanAira do Lille, Paryża, Turynu, Budapesztu, Newcastle, Rygi czy Sztokholmu. Pasażerowie o 14.05 odlecieli właśnie do Agadiru.

123 połączenia w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport

123 połączenia, w tym dziewięć nowych, do 94 portów lotniczych znalazły się w zimowym rozkładzie lotów lotniska Kraków Airport, który zacznie obowiązywać od niedzieli.

Bramki do samodzielnej odprawy pasażerów na lotnisku Kraków Airport zyskały nową funkcję

Biometryczne bramki do samodzielnej odprawy pasażerów na lotnisku Kraków Airport zyskały nową funkcję. Mogą weryfikować odciski linii papilarnych. Jak podkreśla straż graniczna, sprawdzanie odcisków palców pozwoli na znaczne zwiększenie skuteczności kontroli, a wydłuży czas samodzielnej odprawy pojedynczego pasażera zaledwie o kilka sekund.

Od listopada więcej lotów Ryanair z Krakowa do Gdańska i Szczecina

Od listopada irlandzka tania linia lotnicza Ryanair zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów z Krakowa do miast na polskim wybrzeżu: Gdańska i Szczecina – podała w środę rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię