|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Otwarte E-Kino - "Poza skałami" z muzyką na żywo

24 listopada Kino Pod Baranami i Fundacja Dla Kina zapraszają do udziału w bezpłatnym, wirtualnym seansie filmu niemego "Poza skałami". Pokaz, będący częścią cyklu „Otwarte E-Kino”, odbędzie się na platformie www.e-kinopodbaranami.pl, a towarzyszyć mu będzie muzyka przygotowana przez kwartet w składzie: Maciej Trifonidis, Joachim Mencel, Stanisław Jan Klemens Słowiński i Marek “Smok” Rajss. Dostęp do wydarzenia jest bezpłatny.  

Posłuchaj, co mówi Kaja Łuczyńska z Kina Pod Baranami

Realizowany przez Kino Pod Baranami i Fundację dla Kina projekt “Otwarte E-Kino” zabierze widzów w podróż do epoki kina niemego. Pokazany zostanie melodramat "Poza skałami", wyreżyserowany przez Sama Wooda, współtwórcę "Przeminęło z wiatrem". 

W chwili premiery film ten był prawdziwą sensacją. Wystąpiły w nim dwie największe gwiazdy Hollywood, które tylko ten jeden jedyny raz spotkały się na wielkim ekranie: olśniewająca królowa dramatów i komedii Gloria Swanson  oraz kochany przez kobiety na całym świecie gwiazdor "Szejka", legendarny Rudolph Valentino.

"Poza skałami" to zrealizowana z wielkim rozmachem i ogromną dbałością o detale opowieść o miłości, jaka połączyła odbywającą podróż poślubną młodą kobietę z przystojnym arystokratą. Film przez lata uważany był za zaginiony. W ostatnich latach swojego życia, Gloria Swanson marzyła, by obejrzeć go ponownie, jednak mogła zobaczyć jedynie krótki, jednominutowy fragment dzieła. Film odnaleziono dopiero w 2000 roku, a jego pieczołowitego odrestaurowania podjęło się Nederlands Filmmuseum (dziś EYE Filmmuseum) w Amsterdamie.

Pokazowi "Poza skałami" towarzyszyć będzie muzyka wykonywana przez kwartet w składzie: Maciej Trifonidis, Joachim Mencel, Stanisław Jan Klemens Słowiński i Marek “Smok” Rajss.

Projekt Otwarte E-Kino współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

WSTĘP WOLNY 

Dostęp do pokazu jest nieodpłatny (obowiązują zgłoszenia). 

Liczba miejsc jest ograniczona. 

Aby uzyskać dostęp do pokazu, konieczna jest rejestracja na platformie www.e-kinopodbaranami.pl.

Fot. mat. prasowe

mat. prasowe/sp

0%
0%