|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

„Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” - bezpłatne e-bilety dla seniorów

Ostatnia, trzecia część tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity kończy się w piątek, 30 października. Projekt „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” to zestaw kilkunastu filmów dokumentalnych, które pozwalają lepiej zrozumieć rzeczywistość, skierowany do widowni w każdym wieku. Z myślą o seniorach, którzy obecnie zmuszeni są do pozostania w domach, festiwal zachęca do kontaktu i uzyskania niezbędnego wsparcia w celu odebrania i zrealizowania darmowych e-biletów.

Kadr z filmu "Stroiciel Himalajów"

Wszystkie osoby chcące uczestniczyć w festiwalu, który trwa już tylko do końca dnia w piątek 30 października, proszone są o wysłanie wiadomości na adres mailowy kontakt@againstgravity.pl. Obsługa festiwalu zadba o klarowne i szybkie wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z funkcjonowaniem portalu mdag.pl.

Zróżnicowany program „Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” składa się z kilkunastu tytułów, które cieszyły się zainteresowaniem publiczności podczas festiwalu w tym roku oraz w latach poprzednich. Tegoroczne filmy skupiają się wokół tematów sztuki i tańca („Cunningham. Choreograf współczesności”, reż. Alla Kovgan), historii („Pogrzeb Stalina”, reż. Sergiej Łoźnica) czy odbudowywania swojego życia w miejscach dotkniętych różnego rodzaju katastrofami („Gdy opadnie pył”, reż. John Appel). W programie znalazły się także filmy z poprzednich edycji festiwalu, opowiadające o wyjątkowych postaciach świata sztuki oraz zwykłych ludziach, który w codziennym życiu są bohaterami.

Cztery spośród prezentowanych filmów mają napisy dla osób niesłyszących oraz audiodeskrypcję. Wśród nich znalazły się takie hity, jak „Książę i Dybuk”, czyli fascynująca opowieść o Michale Waszyńskim, podwójnie nominowana do Oscara historia pszczelarki z Macedonii „Kraina miodu”, zapis szalonego życia w Londynie lat 60., czyli film „My Generation” oraz poruszająca historia pewnego pianina, które przewędrowało z Europy aż do himalajskiej wioski dzięki determinacji kilku marzycielki w „Stroicielu Himalajów”.

Filmy będą dostępne do piątku 30 października. W razie trudności z dostępem prosimy o maila na adres kontakt@againstgravity.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

mat. prasowe

0%
0%