Radio Kraków

Łukasz Gibała

Strabag zaprzecza informacjom, że finansował działania Aleksandra Miszalskiego. Taki zarzut postawił kontrkandydatowi Łukasz Gibała

Na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich w Krakowie kampania staje się coraz bardziej brutalna. Łukasz Gibała opublikował w sieci reklamy, w których zarzuca Aleksandrowi Miszalskiemu, że jego działania „finansuje Strabag, jeden z największych deweloperów w Europie”. Gibała mówił też o tym w porannej rozmowie Radia Kraków.

Łukasz Gibała: Jestem za prawem do aborcji, przeciwko religii w szkole, ale o tym nie będzie decydował prezydent Krakowa

- Mam inne poglądy niż wyborcy PiS, ale ja nie będę decydował o sprawach światopoglądowych. Wyborcy PiS mogą mnie poprzeć, bo będziemy decydować o innych sprawach - mówił na antenie Radia Kraków Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa. PiS przed drugą turą wyborów zaapelował do swoich sympatyków, by wzięli udział w drugiej turze wyborów, ale by w niej nie głosowali na Aleksandra Miszalskiego. Podkreślali, że byli w stanie współpracować z klubem Gibały. "Nie współpracuję z politykami PiS, nie rozmawiam z nimi. Zwracam się do wyborców PiS" - mówił Łukasz Gibała w porannej rozmowie Radia Kraków.

Łukasz Gibała przekazał ojcu udziały w swojej firmie. "Nie mam żadnych zobowiązań"

Łukasz Gibała poinformował, że 11 kwietnia wszystkie udziały w swojej firmie przekazał ojcu. Tym samym spłacił pożyczkę w wysokości 250 milionów złotych, jaką wcześniej zaciągnął na potrzeby prowadzenia działalności publicznej.

Łukasz Gibała: wróćmy do budowy Nowego Miasta na Rybitwach

"Proponuję, żeby wrócić do tematu budowy Nowego Miasta jako dzielnicy wysokościowców na Rybitwach, ale nie dzielnicy biurowców, bo biurowców jest w Krakowie za dużo, tylko właśnie dzielnicy budynków mieszkalnych" - mówił na antenie Radia Kraków Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa.

Łukasz Gibała: Obóz kontynuacji się konsoliduje

- Obóz kontynuacji się konsoliduje - tak rezygnację kolejnych kandydatów na urząd prezydenta Krakowa komentował na naszej antenie ubiegający się o to stanowisko Łukasz Gibała. Już nie dziewięciu a siedmiu kandydatów będzie walczyć o fotel prezydenta Krakowa. Wczoraj o rezygnacji z kandydowania poinformował wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, który przekazał swoje poparcie innemu wiceprezydentowi Andrzejowi Kuligowi. Stanisław Mazur oświadczył natomiast, że się wycofa i przekaże poparcie posłowi Koalicji Obywatelskiej Aleksandrowi Miszalskiemu. - To czy kandydatów kontynuacji polityki Jacka Majchrowskiego będzie trzech czy pięciu jest drugorzędne. Ważne by doszło do zmiany - mówił w porannej rozmowie Łukasz Gibała.

Gibała: Kompleksowe Centrum Zdrowia Dzieci i Młodzieży rozwiąże problem kolejek do specjalistów w Krakowie

Kompleksowe Centrum Zdrowia Dzieci i Młodzieży to jeden z postulatów wyborczych Łukasza Gibały, kandydata na prezydenta Krakowa. Ma być ono dużo większe niż obecne placówki tego rodzaju dostępne w Krakowie i rozwiązać problem długich kolejek do specjalistów. Jak zauważa radny: w mieście brakuje miejsc, które oferują całodobowe wsparcie w zakresie psychiatrii.

Łukasz Gibała: Mamy gotowość, aby zrealizować zmianę w Krakowie

Infrastruktura, mieszkalnictwo, Zieleń i dialog z mieszkańcami - to główne postulaty wyborcze Łukasza Gibały, kandydata na prezydenta Krakowa. Podczas konwencji wyborczej Gibała zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Krakowa oraz osoby, które po ewentualnym sukcesie wyborczym mają być jego zapleczem eksperckim.

Łukasz Gibała chce promować zdrową żywność w szkołach

Kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała i jego kandydaci na radnych chcą promować zdrową żywność w szkołach. Komitet "Kraków Dla Mieszkańców" podpisał deklarację sojuszniczą z inicjatywą "Roślinna szkoła". Jej postulaty to edukacja w zakresie zdrowego żywienia, walka z marnowaniem żywności, odpowiedzialna produkcja i promocja diety roślinnej.

Kandydat na prezydenta Łukasz Gibała zaprezentował program wyborczy

Kraków jako miasto otwarte, skupione na potrzebach mieszkańców, z efektywnym transportem publicznym, inwestycjami w zieleń i nowymi mieszkaniami, rozwijające się równomiernie we wszystkich dzielnicach – to główne tezy programu kandydata na prezydenta Krakowa Łukasza Gibały.

Łukasz Gibała: Kraków stoi przed historycznymi wyborami samorządowymi i historyczną szansą

Kraków stoi przed historycznymi wyborami samorządowymi i historyczną szansą, dlatego że po raz pierwszy od ponad 20 lat jest realna szansa na prawdziwą zmianę – powiedział kandydat na prezydenta miasta, radny Łukasz Gibała, prezentując w poniedziałek liderów swoich list do rady miasta.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię