We Belong podobnie jak wiele poprzednich wydawnictw Sinkanea, opiera się gatunkom i prostym klasyfikacjom. To pop. To funk. To elektronika. Łączy w sobie szorstką punkową nowość Nowego Jorku lat 70. i 80. ze stabilną, fundamentalną duszą rytmów jego rodzinnego Sudanu.

Na potrzeby nagrania albumu We Belong, Sinkane zebrał grono znakomitych muzyków i współpracowników, w tym producenta Beastie Boys, Money Marka, mistrza jazz fusion Caseya Benjamina, gitarzystę i producenta Mikey`a Freedom Harta, Aję Grant z Phony Ppl, perkusistę Meia Noite`a, organistę Shedricka Mitchella, byłą koleżankę z zespołu Amandę Khiri oraz wokalistów: Bilala, STOUTa, Tru Osborne`a i Hollie Cook. Stworzył również zespół o nazwie The Message, który wspiera Sinkane`a na koncertach: Ronnie Lanzilotta (gitara basowa), Dave Palazola (perkusja), Patt Carr (instrumenty klawiszowe, gitara), Ifedayo (wokal) i Jessica Harp (wokal).

To, co przez długi czas było solowym przedsięwzięciem Gallaba, nagle stało się doświadczeniem opartym na współpracy. "Mając do dyspozycji tych wszystkich ludzi, naprawdę mogłem być producentem" - mówi. "Mogłem trochę oddalić obraz i zobaczyć, co najlepiej pasuje do tej piosenki, jak mogę coś ulepszyć. Posiadanie wokół siebie takiej społeczności naprawdę pozwoliło mi przekształcić to w coś większego, niż kiedykolwiek mogłem sobie wyobrazić".

Wynikiem jest album, który ukazuje wolność we wszystkich jej formach. Wolność tworzenia, poruszania się, kochania, życia. To "my" z tytułu to my wszyscy. Wszyscy, którzy utraciliśmy i odnaleźliśmy wspólnotę. Wszyscy, którzy sięgaliśmy do przeszłości, aby znaleźć naszą przyszłość. I ostatecznie, to wypowiedź artysty, który odnajduje drogę do siebie poprzez wykraczanie poza siebie. "Tworząc ten album, szybko zdałem sobie sprawę, że zyskałem dużo wolności, nie robiąc go o sobie" - mówi Gallab. "Uświadomiłam sobie, że jestem czymś więcej niż tylko sobą. Jesteśmy my wszyscy, wszyscy razem. Dużo bardziej chodzi o społeczność i łączenie się z innymi ludźmi. Ale może właśnie w ten sposób odnalazłem siebie".

Lista utworów:

1. Come Together
2. Another Day (ft. STOUT & Bilal)
3. Rise Above
4. Invisible Distance (ft. Tru Osborne)
5. Everything is Everything (ft. Tru Osborne)
6. We Belong (ft. STOUT)
7. How Sweet Is Your Love
8. Liming
9. Home (ft. Hollie Cook)
10. The Anthem (ft. STOUT)