|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radio Kraków w Tarnowie

15 sierpnia mobilne studio Radia Kraków stanęło przed siedzibą BWA w Parku Strzeleckim w Tarnowie. W audycji nie zabrakło atrakcji turystycznych i praktycznych wskazówek, jak ciekawie spędzić czas. Pojawiły się Mościce, czyli "tarnowska Nowa Huta", najstarszy działający zegar ratuszowy czy Biuro Wystaw Artystycznych, jako jedna z najlepszych galerii sztuki w Polsce. Sprawdziliśmy jaki był Tarnów wielu kultur. Na przykładzie Tarnowskiej Nagrody Filmowej przyjrzeliśmy się turystyce festiwalowej w mieście. To jednak nie wszystko! W części kulinarnej kosztowaliśmy specjałów kuchni żydowskiej i zaparzyliśmy herbatkę z tarniny. W bloku sportowym próbowaliśmy jogi na trawie i wspinaczki sportowej.

fot: Paweł Topolski

 

Audycję poprowadziły Teresa Gut i Magdalena Zbylut-Wiśniewska. Muzyczną część zaprezentowała Agnieszka Barańska.

Miniprzewodnik po Tarnowie

posłuchaj rozmowy z Marcinem Pałachem

fot: P. Topolski

Turystyczny Tarnów. Z Marcinem Pałachem, dyrektorem Tarnowskiego Centrum Informacji rozmawialiśmy o tym, jakie zalety miasta dostrzegają zwiedzający. Jak się okazuje pandemia koronawirusa zmieniła postrzeganie Tarnowa wśród biur turystycznych z Krakowa i Warszawy. Te otworzyły się na turystykę krajową i w efekcie - co sobotę przyjeżdżają tu wycieczki autokarowe, również z turystami zagranicznymi. A od czego warto zacząć zwiedzanie? Od Rynku i Ratusza, a dalej koniecznie trzeba zajrzeć do katedry, żeby zobaczyć pomniki nagrobne uznawane za perełki doby renesansu.

posłuchaj rozmowy z Ewą Łączyńską-Widz i Anną Grygiel

fot: P. Topolski

Kulturalny Tarnów. Z Ewą Łączyńską-Widz, dyrektor BWA i Anną Grygiel, szefową Tarnowskiej Nagrody Filmowej rozmawialiśmy o tworzeniu oferty kulturalnej dla tego typu miasta i o wykorzystaniu lokalnych kontekstów. Galeria do końca sierpnia zaprasza jeszcze do obejrzenia wystawy VII Salon BWA Tarnów, gdzie zgromadzono najważniejsze prace artystów związanych z miastem. Natomiast 34. edycja festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, która ma się obyć na początku września zaskoczy być może interaktywnością spotkań on-line widzów z twórcami. W tym roku zaplanowano też w ramach tej imprezy premierę długo wyczekiwanego, zwłaszcza w Tarnowie, filmu "Żużel" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. I będzie to coś nie tylko dla fanów "czarnego sportu"!

posłuchaj rozmowy z Marią Zawada - Bilik

fot: P. Topolski

Tarninówka w Tarnowie – Maria Zawadą-Bilik z UMT. –    Czym jest tarnina? Gdzie rośnie? Jak wygląda?  Skąd się wzięła nazwa miasta? Jak smakuje herbatka tarninowa i nalewka tarninówka.

 

posłuchaj Przemka Sroki

fot: P. Topolski

Joga na trawie. Przemek Sroka, jogin od 15 lat i tarnowski fotoreporter opowiedział nam o tym, jak i kiedy zacząć ćwiczyć i na co joga ma zbawienny wpływ. Nasz gość zwracał uwagę na korzyści płynące z ruchu na świeżym powietrzu, który jest najlepszym pomysłem na przetrwanie trudnego czasu pandemii. Słuchacze dowiedzieli się jak poprawnie wykonać podstawowe asany.

 

 

Fot. Paweł Topolski

W muzycznej części Skarbów Małopolski nie można było narzekać na nudę. Tarnów to miasto, gdzie wszelkie dźwięki są uwzględniane. Agnieszka Barańska zaczęła program od alternatywnego przeboju przełomu lat 80. i 90., czyli „Wysp” Ziyo. Niestety nie wszyscy zdolni  i znani tarnowianie zmieścili się w zaledwie godzinnej audycji. Spotkanie w naszym mobilnym studio rozpoczęliśmy od wizyty Michała Niedbały - młodego, jazzowego pianisty.

Posłuchaj rozmowy

Tarnów słynie z cyklu imprez „Był sobie blues”. To nie jedyne, muzyczne zdarzenie organizowane przez Wojtka Klicha- gitarzystę i organizatora także „Wianuszków” i „Rockowych O!płateczków. Były członek  Ziyo i lider grupy Bardzo Orkiestra  od lat stara się promować i wspierać młode, lokalne talenty oraz integrować tarnowską scenę rockową. W tym roku na festiwalu „Był sobie blues” pojawili się  Andrzej Krzywy i Natalia Przybysz i Wojtek Cugowski.  W piątek, w tarnowskim amfiteatrze trwały próby przed ostatnim, tegorocznym koncertem z tego cyklu.

Posluchaj rozmowy

Oprócz bluesa i rocka w Tarnowie także mocno brzmi hip hop. Zaplanowana rozmowa z Mc Silkiem, który jest niewątpliwie najbardziej znanym tarnowskim raperem, doszła do skutku drogą telefoniczną.

Posłuchaj romzowy

Partnerzy

100%
0%