W 1999 roku zawitał do Starego Sącza papież Jan Paweł II z ważną misją – kanonizacji świętej Kingi, czego pamiątką jest zachowany do dziś ołtarz polowy na Błoniach. Nie ściągają tutaj jednak wyłącznie pielgrzymi, ale również miłośnicy górskich wycieczek. To przecież „brama Beskidu Sądeckiego” i początek szlaków na najwyższe wierzchołki Pasma Radziejowej oraz Jaworzyny. 
Kiedy już zejdziemy w niziny, zaprosimy na spacer po mieście. Zajrzymy do barwnej Oficyny Raczków, zwiedzimy zupełnie nową atrakcję, czyli leśne molo i poszukamy spokoju w przyrodniczej enklawie - „Bobrowisku”. Nie ma jednak wątpliwości, że głodni daleko nie zajdziemy, więc wycieczkę trzeba będzie przerwać, żeby poszukać starosądeckich smaków. Jakich? Bryjki, która jest wizytówką i pierogów idealnych: ruskich dla jaroszy bądź z jagnięciną dla mięsożerców. 
Ponadto, w klimat historycznego miasta doskonale wpisują się zabytki motoryzacji. Z właścicielami klasyków porozmawiamy o radości podróżowania i zachowaniu bezpieczeństwa bez ABS-u czy wspomagania kierownicy. Dla tych z kolei, którzy wolą spędzać czas bardziej aktywnie – zaproponujemy nordic walking. 
Stary Sącz to miasto, w którym wychowała się Ada Sari. To stąd drogi powiodły ją na największe operowe sceny świata. W muzycznej części Skarbów Małopolski odwiedzimy muzealną ekspozycję poświęconą wspaniałej śpiewaczce. Potem pójdziemy pohasać na łąkę w Barcicach. Na razie w wyobraźni, ale już możemy szykować się na kolejną edycję festiwalu Pannonica. A skoro o orkiestrach dętych mowa, których na Pannonice z pewnością nie zabraknie, to Stary Sącz ma swoją własną, nie mniej ciekawą. I o niej też opowiemy. 
Do usłyszenia już 14 sierpnia od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia na rynku w Starym Sączu. Zapraszają Agnieszka Barańska, Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Bartosz Niemiec.