|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Po spotkaniu z mieszkańcami gminy Gródka n/D i Bartkowej

Dyrekcja sądeckiego więzienia spotkała się z mieszkańcami gminy Gródek nad Dunajcem w sprawie planowanej w Bartkowej filii więzienia. Oto relacja z tego spotkania naszej słuchaczki.

fot./archiwum


Generalnie, podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że jako społeczeństwo nie mamy nic do powiedzenia. Spotkanie odbyło się z osobami nie decyzyjnymi. To, co zostało powiedziane, to jedynie to, że cudownie jest dawać drugą szansę niegroźnym przestępcom, którzy w ramach kataklizmu pomogą w odbudowie regionu (co i tak by zrobili, a koszt dowozu do miejsca dotkniętego problemem wcale nie byłby tak wysoki, jak to zostało przedstawione). Doszło nawet do porównania zakładu więziennego w Trzebini (miejscowość zupełnie nieturystyczna, postindustrialna) do tego, mającego powstać w Bartkowej (z najpiękniejszą panoramą na jezioro Rożnowskie w Bartkowej).

Ośrodek w zeszłym roku wyremontowany, teraz zostanie oddany (po wcześniejszych pracach dostosowawczych, za pieniądze podatników) do prowadzenie więzienia. Dodatkowo, przedstawiciele władz więziennych wykazali się bezczelną postawą wobec wypowiadających się reprezentantów lokalnej ludności, ostentacyjnie rozmawiając miedzy sobą w czasie wypowiedzi z sali. Brak szacunku do społeczeństwa i kultury osobistej! Nie odpowiedziano także na pytania: jak tworzenie więzienia ma się do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także do koncepcji rozwoju gminy jako regionu turystycznego. Ponadto również nie odpowiedziano na pytanie jaka w takim razie jest celowość działań rewitalizacji Jeziora Rożnowskiego oraz jaki wpływ na wizerunek gminy będzie miało utworzenie więzienia. Argumentu nt. obniżenia atrakcyjności inwestycyjnej nawet nie podjęto, puszczono mimo uszu...

Podsumowując, szkoda było nawet czasu na czczą gadaninę, bo inaczej, niestety nie można takiej pogadanki nazwać. Wszystko odbyło się na zasadzie: Spotkajmy się z nimi, przedstawmy zakład karny jako dar od losu dla gminy i cześć!

Alicja Gargas
0%
0%