Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Potrzebne są pieniądze na transport wozu strażackiego do Ukrainy

Pojazd trafi do ukraińskiej jednostki straży pożarnej w okolicach Kramatorska. Wyjazd wozu planowany jest na 2 listopada. Krzysztof Adamski ze Stowarzyszenia Hope Krzysztof Adamski z Brzeszcz w powiecie oświęcimskim, który zajmuje się przygotowaniem i transportem pojazdu, szacuje, że na paliwo, opłaty drogowe i ubezpieczenie potrzebne jest około 6-7 tysięcy złotych. Sam wóz jest darowizną.

Kraków: otwarto dom dla dzieci z Ukrainy pozbawionych opieki

14 dzieci z Ukrainy, które w wyniku wojny zostały pozbawione opieki, ale i pojedyncze dzieci z Polski, znajdą schronienie i pomoc w domu, który w czwartek władze Krakowa i sponsorzy otworzyli w Swoszowicach.

Ośrodek dla Uchodźców w Chrzanowie otrzymał kolejne wsparcie

W Ośrodku dla Uchodźców w Chrzanowie otwarto biblioteczkę z książkami w różnych językach. Książki poświęcił ks. Isakowicz-Zaleski z Fundacji Brata Alberta, która wspiera działania ośrodka.

Charytatywny mecz kibiców Polska vs Ukraina

Kibice drużyn piłkarskich Polski i Ukrainy spotkali się w Proszowicach, żeby rozegrać charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz ofiar wojny.

W krakowskich Swoszowicach zamieszkają dzieci z Ukrainy, pozbawione opieki rodziców

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej kupił dla nich dom, w którym właśnie kończy się remont. A było to możliwe dzięki darczyńcom, głównie z zagranicy, którzy przekazali na ten cel około 3 milionów złotych.

Karetka transportowa wyruszyła z Krakowa do Ukrainy

To kolejny dar dobrego serca, który wyruszył w drogę z Tarnowa do objętej wojna Ukrainy. Tym razem jest to karetka transportowa, która będzie służyć we flocie Chersońskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego Rady Obwodu Chersonia. Samochód już wyruszył w drogę. Zatrzymać się ma we Lwowie, gdzie zabrany zostanie dodatkowy ładunek medyczny, po czym wyruszy w dalszą drogą na linię frontu.

Uchodźcy przenoszą się z krakowskich akademików do hoteli

Trwa relokacja uchodźców z krakowskich akademików. Obywatele Ukrainy opuścili już teren należący do Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mogli tam przebywać do końca marca. Teraz obiekty będą wykorzystywane przez uczelnię do celów statutowych.

Konsul Ukrainy w Krakowie: Wciąż potrzebne jest wsparcie, zarówno militarne, jak i humanitarne

Ukrainie wciąż potrzebne jest wsparcie, zarówno militarne, jak i humanitarne - podkreśla konsul generalny Ukrainy w Krakowie. Wiaczeslaw Wojnarowski, nie kryjąc wdzięczności za dotychczasową pomoc, podkreśla, że bez jej kontynuacji Ukrainie ciężko będzie stawić czoła rosyjskiemu agresorowi.

Fundacja Bratnia Dusza organizuje świąteczną zbiórkę dla Polaków w Ukrainie

Chcą zorganizować dla Polaków w Ukrainie Wielkanoc. Sądecka Fundacja Bratnia Dusza ruszyła z kolejną zbiórką. Potrzebne są produkty, dzięki którym będzie można przygotować świąteczne potrawy oraz paczki.

Co Ukraińcy mogą zrobić dla Krakowa?

Co Ukraińcy mogą zrobić dla Krakowa? Takie hasło będzie towarzyszyć cyklowi spotkań w Centrum Obywatelskim Reymonta 20. Organizatorzy chcą wykorzystać aktywnych Ukraińców do podejmowania inicjatyw społecznych na rzecz obywateli Polski i Ukrainy. Z Katarzyną Mroczek z Centrum Obywatelskiego i Kyrylem Shkirenko, liderem grupy Step By Step z Krakowskiego Centrum Wolontariatu, rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię