Radio Kraków

prezentacjewyborcze

Jerzy Fedorowicz o rezygnacji generałów: Polska jest w niebezpieczeństwie, kraj jest zagrożony

- To trudna sytuacja, dwóch ważnych generałów odchodzi, wszystkie służby NATO są zaniepokojone - mówił na antenie Radia Kraków senator Koalicji Obywatelskiej, Jerzy Fedorowicz. W ten sposób skomentował rezygnację dotychczasowego szefa Sztabu Generalnego generała Rajmunda Andrzejczaka oraz Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Tomasza Piotrowskiego. Nowym szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego został generał broni Wiesław Kukuła, a Dowódcą Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Maciej Klisz.

Edward Siarka: W Europie się powszechnie mówi, że Polska szybko poprawiła bazę noclegową

- Pandemia pokazała, że w Polsce zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do walorów przyrody krajowej. Na nowo odkrywamy Polskę i Małopolskę. Ludzie chętnie na weekendy jadą w góry. Są z tego problemy też, ale jest wielkie zainteresowanie bazą noclegową i atrakcjami - mówił na antenie Radia Kraków wiceminister klimatu i środowiska z Suwerennej Polski, Edward Siarka.

Bezpartyjni Samorządowcy wierzą w przekroczenie progu

Anna Mółka, kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców wierzy, że jej formacja zdoła przekroczyć wymagany próg 5 proc. głosów i jej członkowie wejdą do sejmu. Wynik Bezpartyjnych Samorządowców w ostatnich sondażach nie przekracza 4 proc.

Kamila Dąbek - Polska Jest Jedna

Gościem Radia Kraków była Kamila Dąbek z partii Polska Jest Jedna.

Jerzy Meysztowicz - Koalicja Obywatelska

Gościem Radia Kraków był Jerzy Meysztowicz, kandydat nr 5 na krakowskiej liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

Barbara Bartuś: Rząd zawsze będzie pomagał najbardziej potrzebującym

Rząd zawsze będzie pomagał najbardziej potrzebującym - zapewniała na antenie Radia Kraków posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Bartuś. Jednak pytana o kontynuację tak zwanych tarczy antyinflacyjnych, które miały chronić przed gwałtownym wzrostem cen, stwierdziła, że wszystko będzie zależało od sytuacji.

Rafał Komarewicz: Polska ma przed sobą przyszłość, a nie tylko ma historię

Pojednanie zawsze jest możliwe. Natomiast to, co zostało przedstawione na wczorajszej tzw. debacie, nie wróży tego, że ktokolwiek chwiałby się pojednać. Tam jest jedynie patrzenie w przeszłość - tak o telewizyjnej debacie liderów politycznych oraz o krakowskiej konwencji Trzeciej Drogi mówił w porannej rozmowie Radia Kraków Rafał Komarewicz, krakowska jedynka Trzeciej Drogi. Polska to jest kraj, który ma przed sobą przyszłość, a nie tylko ma historię - mówił Rafał Komarewicz.

Jan Piczura o inwestycjach w Małopolsce i wyborach

Jan Piczura, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, kandydującym do Sejmu z okręgu numer 14 rozmawiał z Przemysławem Bolechowskim.

Rafał Piech - Polska Jest Jedna

Wbrew wskazaniom sondaży lider partii Polska Jest Jedna Rafał Piech wierzy, że jego formacja przekroczy próg wyborczy (5 proc.) Według ostatnich badań m.in. IBRIS, na PJJ chce głosować poniżej 1% wyborców. - To manipulacja — uważa Rafał Piech.

Ireneusz Raś: ze spokojem czekam na werdykt wyborców

Kandydat do Sejmu Ireneusz Raś, numer 2 na liście KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI w okręgu 13. obejmujący miasto Kraków oraz powiaty: olkuski, miechowski i krakowski w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o wyborach i referendum.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię