Radio Kraków

prezentacjewyborcze

Anna Pieczarka: jeżeli w referendum weźmie udział 50% plus jeden głos, to wynik tego referendum będzie wiążący i tego opozycja boi się najbardziej

- Ten hejt ze strony opozycji, który wylał się odnośnie referendum i to, że oczywiście wszystkie partie opozycyjne były przeciw jest kompletnie dla mnie niezrozumiały — mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków Anna Pieczarka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Dariusz Tylek: zawsze staram się działać skutecznie

Dariusz Tylek, strażak, społecznik, samorządowiec, kandydat do Sejmu z 8 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o pomocy chorym dzieciom, rekordowych inwestycjach w samorządzie i ochotniczych strażach pożarnych.

Michał Filipek - Bezpartyjni Samorządowcy

Z Michałem Filipkiem rozmawia Jacek Bańka

Piotr Sak - Zjednoczona Prawica

Ponownie chce zasiadać w sejmowych ławach — Piotr Sak jako kandydat Suwerennej Polski pojawił się w najbliższych wyborach na listach Zjednoczonej Prawicy. O jego wyborczych aspiracjach i spełnionych obietnica rozmawiała z nim Agnieszka Wrońska.

Tomasz Tomala: koleją dojeżdżamy szybciej, dojeżdżamy wygodniej, komfortowo

  • date_range 2023-09-22
22 września Europejski Dzień bez Samochodu. W Małopolsce za darmo z komunikacji publicznej można skorzystać m.in. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu czy Chrzanowie. Z kolei pociągami Kolei Małopolskich i PolRegio możemy dziś pojechać kupując bilet za złotówkę. Między innymi o rozwoju komunikacji publicznej rozmawiamy z gościem poranka, Tomaszem Tomalą - szefem Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.

Aleksandra Owca - Nowa Lewica

Z Aleksandrą Owcą rozmawia Jacek Bańka

K. Rzońca: Za likwidacją 800+ i z nadzieją na sejmowe mandaty w okręgu nowosądeckim

Kandydaci Konfederacji w okręgu nowosądeckim podtrzymują zapowiedź likwidacji programu 800+. Krzysztof Rzońca, członek sztabu wyborczego Konfederacji i władz krajowych Nowej Nadziei uważa, że program nie spełnił pokładanych w nim nadziei i trzeba szukać innych rozwiązań.

Artur Kozioł: jeśli opozycja wygra, chcę być wiceministrem finansów w nowym rządzie

Artur Kozioł: jeśli opozycja wygra, chcę być wiceministrem finansów w nowym rządzie Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki, kandydat do Sejmu z okręgu nr 13 (Kraków), numer 7 na liście numer 6 Koalicji Obywatelskiej PO .N IPL ZIELONI w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o wyborach, finansowaniu samorządów i swoich planach po wyborach.

Kandydatki Lewicy: Ewa Owerczuk oraz Aleksandra Owca o propozycjach dla młodych

Kandydatki do Sejmu: Ewa Owerczuk i Aleksandra Owca z Komitetu Wyborczego Nowa Lewica w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o wyborach, propozycjach dla młodych oraz Małopolsce.

Urszula Nowogórska: Polska musi zadbać o bezpieczeństwo swoich rolników, sadowników i pszczelarzy

Strona polska ze spokojem podchodzi do decyzji Ukrainy o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Słowacji przed Światową Organizacją Handlu. "Skarga do WTO nie robi na nas wrażenia w tym sensie, że nie mamy zamiaru z tego powodu cofać się z embarga, które wprowadziliśmy" - mówił w telewizyjnym wywiadzie rzecznik gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego Piotr Müller. Ukraina złożyła skargę do WTO na trzy unijne kraje w związku z przedłużeniem przez nie embarga na ukraińskie produkty rolne — poinformowała agencja Reuters. Czy Polska nadal powinna twardo bronić interesów swoich rolników nawet kosztem napięcia w relacjach z Ukrainą? O tym rozmawiamy z porannym gościem Radia Kraków, posłanką PSL, kandydatką Trzeciej Drogi, Urszulą Nowogórską.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię