W trakcie wydarzenia wystąpi zespół Bester Quartet, który jest znany z wyjątkowego podejścia do muzyki. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Ich twórczość charakteryzuje szeroki przekrój stylistyczny, w którym łączą elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej i współczesnej kameralistyki, wykorzystując improwizację jako fundament do tworzenia niepowtarzalnych form instrumentalnych.

Zespół Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnej formacji The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 roku w Krakowie. Dzięki oryginalnemu i odważnemu repertuarowi oraz wyjątkowym kompozycjom, zespół zdobył uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności na całym świecie.

Koncert jest częścią cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, w ramach którego zapraszamy mieszkańców Nowej Huty na bezpłatne koncerty w różnych przestrzeniach już od kilkunastu lat. Tą odsłoną cyklu chcielibyśmy uhonorować Dyrekcję oraz pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera z okazji pięknego jubileuszu 30-lecia. To jeden z trzech najlepszych szpitali w Polsce, a jego imponująca pozycja to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich pracowników placówki.

Prowadzenie – Lidia Jazgar

Wstęp wolny

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne u Organizatora (Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Os. Centrum A 6a, tel. 573 792 966)

Organizatorzy: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV, Mistrzejowice, VI Bieńczyce, OKKNH 

Partnerzy: Art. Blue Lidia Jazgar , PPU Fares Sp. z o.o., MPEC S.A. w Krakowie

Patroni medialni: Dwutygodnik Miejski Kraków.pl, Radio Kraków, Głos Tygodnik Nowohucki