Kraków jest jednym z nielicznych miast w Polsce, które wypracowały własną, unikatową strategię rozwoju kultury, popartą wcześniejszymi zakrojonymi na szeroką skalę konsultacjami społecznymi oraz szeregiem badań. Wyznaczają one jasny kierunek upowszechniania działań kulturalnych, a także wskazują grupy odbiorców oferty kulturalnej. Do nich zalicza się przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji kadr kultury, za co w znacznej mierze odpowiedzialny jest właśnie Krakowski Archipelag Kultury.

Ten kompleksowy program edukacyjny, skierowany jest między innymi do animatorów kultury, nauczycieli, edukatorów, opiekunów socjalnych i terapeutów zajęciowych. Ponadto w programie mogą wziąć udział również instruktorzy współpracujący z organizacjami pozarządowymi czy realizujący działalność w obszarze kultury na rzecz lokalnej społeczności Gminy Kraków i aglomeracji krakowskiej.

Podtytuł czwartej edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury brzmi „Stare=Nowe”, stanowiąc swoiste zaproszenie do poszukiwania inspiracji w tym niezwykle szerokim zbiorze. Czy dobrostan multimedialny, jaki niesie ze sobą powszechnie dostępna Sztuczna Inteligencja może być z powodzeniem zaadaptowany do oferty kulturalnej? Na to i wiele innych pytań z pewnością odpowiedzą eksperci i trenerzy kompetencji miękkich, z którymi będą mogli podyskutować uczestnicy programu.

Zapraszamy do rejestracji i udziału w Archipelagu, w ramach którego będzie można wziąć udział m. in. w programie mentorignowym, zjazdach warsztatowych – zarówno kompetencji miękkich, jak i warsztatów kreatywnych. Na przyszłych uczestników czekają także zaplanowane co najmniej 2 wizyty studyjne poza Kraków, podczas których można będzie wziąć udział w wydarzeniach na skalę międzynarodową, podejrzeć inne instytucje oraz innych animatorów podczas pracy. Zainspirować się dobrymi praktykami w trakcie giełdy projektów kulturalnych czy posłuchać wartościowych wykładów dostępnych w ramach konferencji BookForum.

Więcej szczegółowych informacji oraz warunki udziału i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.archipelagkultury.pl

Rekrutacja trwa od 4 do 29 lutego 2024. Udział w programie jest bezpłatny, jednak decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc.