Radio Kraków

przebudowa zakopianki

Rozpoczyna się budowa odcinka Zakopianki z Lubnia do Naprawy. Andrzej Adamczyk wbił pierwszą łopatę

  • date_range 2016-08-26
26 sierpnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wbił pierwszą łopatę na budowie drogi ekspresowej S7 Lubień- Naprawa, która jest jednym z trzech odcinków realizowanej obecnie drogi S-7 Lubień – Rabka. Budowa ma kosztować 521 milionów 500 tysięcy złotych. Będzie to blisko 8-kilometrowy odcinek, który wybudują dwie firmy: polska i ukraińska. Wzdłuż tej trasy mają powstać dwa miejsca obsługi podróżnych - w Lubniu i Krzeczowie oraz 6 małych mostków na potoku Krzywańskim.

Ekspresowa Zakopianka: w Rabce podpisano umowy na budowę dwóch nowych odcinków

  • date_range 2016-06-29
"Kończy się gehenna mieszkańców i turystów" - tak podczas podpisywania umowy na budowę dwóch nowych odcinków Zakopianki mówił minister infrastruktury i budownictwa. Dwupasmowa droga ekspresowa połączy Lubień z Naprawą i Naprawę ze Skomielną Białą.

Budowa ekspresowej Zakopianki coraz bliżej. Przed nami podpisanie kolejnych umów

  • date_range 2016-06-28
W środę zostaną podpisane dwie kolejne umowy na budowę ekspresowej Zakopianki. Chodzi o odcinki z Lubnia do Naprawy i z Naprawy do Skomielnej Białej. Ten drugi odcinek przewiduje budowę dwukilometrowego tunelu. Pierwsze fragmenty ponad 16-kilometrowej, nowej trasy - mają być gotowe za około 2,5 roku.

Za tydzień mają zostać podpisane umowy na budowę dwóch kolejnych odcinków nowej "zakopianki"

  • date_range 2016-06-22
Chodzi o odcinki między Lubniem a Naprawą oraz między Naprawą a Skomielną Białą, wraz z 2-kilometrowym tunelem. Pierwszy z fragmentów ma budować polsko-ukraińskie konsorcjum, drugi włoska firma - ta sama, która buduje nowy terminal na lotnisku w Balicach.

Przebudowa zakopianki: GDDKiA podpisała umowę na budowę odcinka S7 Skomielna Biała – Chabówka

  • date_range 2016-03-31
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w czwartek umowę dotyczącą budowy jednego z trzech górskich odcinków drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Odcinek o długości 6,1 km między Skomielną Białą i Chabówką zbuduje włoska firma Sallini za ponad 615 mln zł.

Nowa zakopianka coraz bliżej. GDDKiA podpisze umowę z jednym z wykonawców

  • date_range 2016-03-30
Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę na wykonanie jednego z trzech fragmentów: ze Skomielnej Białej do Chabówki. Budową zajmie się włoska firma Salini, a prace powinny się rozpocząć mniej więcej za miesiąc, po tym jak zostanie przygotowany plac budowy i przedstawiony harmonogram robót. Droga powinna powstać w ciągu 2,5 roku.

Nie będzie opóźnień przy przetargu na odcinek zakopianki Lubień - Naprawa. Włoska firma wycofała odwołanie

  • date_range 2016-03-03
Kolejne dobre wieści z przygotowań do rozbudowy zakopianki. Jak ustalił reporter Radia Kraków, firma, która kilkanaście dni temu odwołała się od przetargu... swoje odwołanie wycofała. To oznacza, że nie będzie opóźnień przy podpisaniu umowy.

Przebudowa zakopianki: GDDKiA wyłoniła kolejnego wykonawcę. Włoska firma wybuduje tunel

  • date_range 2016-02-29
Włoska firma Astaldi wybuduje odcinek drogi ekspresowej S7 od Naprawy do Skomielnej Białej. Wykonawca został wyłoniony w przetargu. Startowało w nim w sumie 6 firm. Firma Astaldi złożyła najtańszą ofertę.

Jest opóźnienie w rozstrzygnięciu przetargu na budowę jednego z odcinków nowej "zakopianki"

  • date_range 2016-02-09
Włoska firma, która przegrała przetarg na fragment między Lubniem a Naprawą złożyła odwołanie. Generalna Dyrekcja wybrała w przetargu polsko-ukraińskie konsorcjum. Włoska firma nie zgodziła się z tą decyzją i w ostatniej chwili złożyła skargę do Krajowej Izby Odwoławczej.

Przebudowa zakopianki na odcinku Lubień-Chabówka. Jak idą przygotowania? RAPORT

  • date_range 2016-02-05
Lubień był w czwartek na ustach całej Polski za sprawą wizyty prezydenta Andrzeja Dudy, który w tamtejszej szkole wziął udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Normalnie ta maleńka miejscowość pod Myślenicami kojarzona jest z tym, że... tam kończy się ekspresowa "zakopianka", a zaczyna jednopasmowa. To wkrótce ma się jednak zmienić i ten moment zbliża się małymi kroczkami. Przedstawiamy raport z przygotowań do tej ważnej i upragnionej przez kierowców z całego kraju inwestycji.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię