Radio Kraków

Smog

Smogowe powietrze w Małopolsce

W Suchej Beskidzkiej norma dla pyłu PM10 jest przekroczona prawie trzykrotnie, dwa razy za dużo PM10 jest w Nowym Targu

Słaba jakość powietrza. Drugi stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie

Do północy obowiązuje drugi stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza - poinformował w czwartek krakowski magistrat, powołując się na Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kontrole palenisk w Małopolsce w czwartej fali pandemii. Nieliczne gminy używają dronów

W Małopolsce trwają kontrole palenisk domowych w związku z zanieczyszczonym powietrzem. Przedstawiciele gmin zapewniają, że wizyty osobiste odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, jednak niektórzy mieszkańcy mają obawy. Tylko nieliczne gminy używają dronów.

Podsumowanie kampanii „Małopolska bez smogu” 2021

Od 12 listopada do 20 grudnia w ramach akcji „Małopolska bez smogu” realizowanej przez Radio Kraków i Polski Alarm Smogowy we współpracy z województwem małopolskim, przenośne pyłomierze monitorowały jakość powietrza w 6 małopolskich gminach: Mogilanach i Czernichowie (od 12 do 23 listopada) w Czarnym Dunajcu i Nowym Targu (od 24 listopada do północy 6 grudnia) oraz w Krynicy-Zdroju i Piwnicznej-Zdroju (od 7 do 20 grudnia).

Małopolskie uzdrowiska - czym oddychają mieszkańcy i turyści w Krynicy-Zdroju i Piwnicznej-Zdroju?

Podsumowanie ostatniego etapu akcji „Małopolska bez smogu”

Małopolska bez smogu - debata w Radiu Kraków

Jak przyspieszyć proces wymiany bezklasowych pieców w Małopolsce? Kto zdąży, a kto nie zdąży z likwidacją kopciuchów przed 1 stycznia 2023, czyli dniem wejścia w życie uchwały antysmogowej dla Małopolski? Skąd biorą się tak duże dysproporcje w działaniach na rzecz czystego powietrza poszczególnych gmin naszego regionu? Takie pytania postawiliśmy uczestnikom debaty podsumowującej akcję "Małopolska bez smogu".

Kraków: straż miejska skontrolowała ponad 1000 palenisk

Od października do połowy grudnia krakowscy strażnicy miejscy skontrolowali ponad tysiąc pięćset palenisk w mieście, pod kątem przestrzegania przepisów antysmogowych. Kontrole były przeprowadzane również przy użyciu kamery termowizyjnej.

Dodatkowe 60 mln zł na wymianę przestarzałych pieców

Zarząd Małopolski podjął we wtorek decyzję o przeznaczeniu dodatkowych ponad 60 mln zł na Program Ochrony Powietrza, w tym na wymianę przestarzałych pieców.

Ciągle niewielu Małopolan wpisało piece do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Minęło pół roku od startu zapisów do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, tymczasem nadal niewielu Małopolan dopełniło tego obowiązku. Ewidencja będzie bazą informacyjną na temat tego, w jaki sposób ogrzewane są budynki w całym kraju. Każdy właściciel nieruchomości musi wpisać do tej nowy bazy, jakim piecem ogrzewa dom. Co jeśli tego nie zrobimy?

Smog dusi Małopolskę

  • date_range 2021-12-14
Trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia przed zanieczyszczeniem powietrza dla Krakowa i powiatu suskiego. Powietrze w stolicy Małopolski od rana jest fatalne - normy stężenia pyłu zawieszonego PM10 przekroczone są ponad czterokrotnie, a normy dla pyłu PM2.5 niemal sześciokrotnie.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię