Radio Kraków

Szczepionka na COVID-19

Tarnów: tylko 5 osób z objawami koronawirusa w szpitalach

Covidowe akcje szczepionkowe przynoszą efekty. Widać to na przykładzie tarnowskich szpitali. Nieporównywalnie mniej jest przypadków chorych na COVID-19 w Tarnowie w porównaniu do zeszłego roku. Jak wynika z miejskich statystyk - w tutejszych placówkach z objawami koronawirusa przebywa raptem 5 osób. W ubiegłym roku - było ich ponad 100. Lekarze alarmują - 99% wszystkich chorujących dziś na Covid - to osoby niezaszczepione.

Punkty szczepień w Małopolsce bez kolejek

Zainteresowanie przyjęciem dawki przypominającej nie jest tak duże, jak w przypadku poprzednich szczepień. Lekarze ciągle zachęcają, a pacjenci albo obawiają się skutków ubocznych, albo… mają już certyfikaty covidowe, więc twierdzą, że nie potrzebują dodatkowych zastrzyków.

Zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych przeciw Cov-19 zostało zakażonych

Zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Ze wszystkich zanotowanych przypadków zgonów osób z koronawirusem 1,75 proc. to osoby zakażone po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Zamierza skarżyć ministerstwo zdrowia za powikłania po szczepieniu na COVID 19

Mieszkanka Małopolski zamierza skarżyć ministerstwo zdrowia za powikłania po szczepieniu na COVID 19. Podkreśla, że nie chodzi o to, by do szczepień zniechęcać, ale żeby otrzymać należytą pomoc.

Mieszkańcy gmin z wyszczepialnością poniżej 35 proc. otrzymają listy

Mieszkańcy małopolskich gmin, w których poziom wyszczepialności przeciwko COVID-19 wynosi poniżej 35 proc., otrzymają listy zachęcające do szczepienia – wynika z informacji przekazanych w czwartek dziennikarzom przez wojewodę Łukasza Kmitę. Przestrzegł on też, że brak szczepień oznacza dla regionu straty finansowe.

Tarnowskie szkoły gotowe na przeprowadzenie programu szczepień przeciwko Covid-19

Zgodnie z zapowiedziami rządu, w szkołach w całym kraju od września mają być realizowane programy edukacyjne dla uczniów i rodziców, które mają zachęcić do przyjęcia szczepionki.

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: Podanie trzeciej szczepionki przeciwko Covid-19 wydaje się uzasadnione

Podanie trzeciej szczepionki przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 wydaje się dziś być wysoce uzasadnione - tak uważa prof. Anna Boroń-Kaczmarska z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Krakowskiej Akademii. W opinii Boroń-Kaczmarskiej, w pierwszej kolejności powinni zostać zaszczepieni medycy. O trzeciej dawce szczepionki i czwartej fali koronawirusa z prof. Anną Boroń-Kaczmarską rozmawiał Jacek Bańka.

Dr Lidia Stopyra: Jesienią powinna być już dostępna szczepionka przeciwko Sars-Cov-2 dla dzieci powyżej 5. roku życia

Jesienią powinna być już dostępna szczepionka przeciwko Sars-Cov-2 dla dzieci powyżej 5 roku życia - tak przekonuje dr Lidia Stopyra, szefowa oddziału chorób infekcyjnych i pediatrii Szpitala im. Żeromskiego. W przyszłym miesiącu wyniki badań klinicznych związanych ze szczepieniem najmłodszych pacjentów opublikuje jedna z firm produkujących preparaty przeciwko koronawirusowi. Tymczasem od kilku dni nastolatkowie mogą być szczepieni już dwoma preparatami. Z dr Lidią Stopyrą rozmawiał o tym Jacek Bańka:

Duży wzrost szczepień wśród dzieci i młodzieży w Krakowie

W Krakowie w ostatnim miesiącu największy, bo 10-procentowy przyrost zaszczepionych osób (w stosunku do danych z początku lipca) jest w grupie najmłodszej: 12-19 lat. W sumie 47 proc. dzieci i młodzieży dostało zastrzyk chroniący przed COVID-19 – wynika z poniedziałkowych informacji magistratu.

Małopolskie kluby grające w ekstraklasie zdecydowały o wsparciu promocji szczepień przeciw Covid-19

Władze Wisły Kraków, Cracovii oraz Termaliki Bruk Bet będą apelowały do swoich kibiców, aby się szczepili. W pobliżu stadionów pojawią się też mobilne punkty szczepień.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię