|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

A. Ścigaj: Jestem na etapie podejmowania decyzji. Skłaniam się, żeby być posłem niezależnym

Jestem na etapie podejmowania decyzji w sprawie pozostania w Koalicji Polskiej; skłaniam się ku temu, żeby zostać posłem niezależnym - powiedziała w piątek PAP posłanka Agnieszka Ścigaj, dotąd związana z Kukiz'15.

fot: RK

W czwartek PSL poinformował, że zakończył współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej m.in. z powodu głosowań, w których poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Uchwała wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Uchwałę poparło 231 posłów PiS i pięciu posłów Koalicji Polskiej związanych z Pawłem Kukizem, poza Agnieszką Ścigaj.

Ścigaj w rozmowie z PAP odniosła się do swojej sytuacji w klubie. "Jestem na etapie podejmowania decyzji" - powiedziała. "Myślę, że szybko podejmę tę decyzję, co zrobię. Skłaniam się ku temu, żeby zostać posłem niezależnym" - poinformowała.

"Postrzegam trochę inaczej posłowanie. To nie jest tylko i wyłącznie moja decyzja, ale również środowisk, które mnie wspierały przez pięć lat i ja to muszę z nimi przedyskutować" - mówiła Ścigaj. "Sytuacja mnie zaskoczyła. Nikt ze mną tego nie konsultował" - dodała.

Ścigaj przekazała także, że jest przed rozmową zarówno z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, jak i z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. "Im swoją decyzję przekaże w pierwszej kolejności, a potem mediom" - podkreśliła.

Władysław Kosiniak-Kamysz był w piątek pytany w Wirtualnej Polsce, czy wszyscy posłowie Kukiz'15 opuszczą klub Koalicji Polskiej, czy pozostanie w nim Agnieszka Ścigaj, odparł, że to pytanie do posłanki. Podkreślił, że Ścigaj głosowała przeciwko uchwale autorstwa PiS. "Dobrze nam się współpracuje" - dodał.

Z kolei Paweł Kukiz, który po posiedzeniu klubu Koalicji Polskiej został zapytany, czy Ścigaj razem z nim odejdzie, odparł: "Trudno powiedzieć".


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

PAP/ko

10%
90%