|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Majchrowski: wybór Karola Wojtyły na papieża na zawsze odmienił losy Krakowa

Moment, w którym Karol Wojtyła został wybrany na papieża ,na zawsze odmienił losy Krakowa, który stał się miastem papieskim, odwiedzanym przez tysiące ludzi chcących przejść papieskim szlakiem – powiedział prezydent miasta Jacek Majchrowski w nagraniu z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Fot. Marek Lasyk

Prezydent Krakowa zaznaczył, że Karol Wojtyła związany był z dawną stolicą przez 40 lat, od 1938 r. (kiedy przyjechał tu z Wadowic na studia polonistyczne-PAP) do 1978 r., kiedy to został wybrany na papieża. Kraków był – jak mówił Majchrowski – ukochanym miastem papieża i mieszkańcy darzyli go taką samą miłością.

„Niestety w tej chwili z okazji setnej rocznicy jego urodzin nie jesteśmy w stanie obejść tych uroczystości w sposób godny, tak jakbyśmy chcieli, natomiast postanowiliśmy zrobić miasto miastem papieskim – ubraliśmy je we flagi papieskie, w kolory papieskie po to, aby chociaż w taki sposób oddać mu hołd” – wymieniał prezydent miasta.

Od soboty do poniedziałku budynki Urzędu Miasta Krakowa, użyteczności publicznej i place miejskie, ale i tramwaje i autobusy przyozdobione mają być flagami papieskimi. W tych dniach podświetlone na biało-żółto będą: kładka ojca Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, Tauron Arena Kraków oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach.

W sobotę wieczorem za pośrednictwem internetu archidiecezja krakowska połączy się z Bergamo, Nowym Jorkiem i Belo Horizonte. Celem tego telemostu będzie wspólna, międzynarodowa modlitwa różańcowa w intencji ustania pandemii koronawirusa. Modlitwa rozpocznie się o godz. 17 w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, gdzie Karol Wojtyła przyjął święcenia kapłańskie. Wydarzenie transmitowane będzie na kanale YouTube archidiecezji krakowskiej.

W Krakowie główne obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II odbędą się w poniedziałek, w sanktuarium św. Jana Pawła II. Mszy będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, zaplanowano też m.in. koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów”.

Uroczystości w Wadowicach odbędą się w niedzielę.

 

PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%