|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Małopolscy politycy wybrali wyczyn i blamaż tygodnia SONDA

Debiut literacki Pawła Leśniaka z Sandecji to wyczyn tygodnia - uznali jednogłośnie małopolscy politycy. W kategorii Blamaż nie byli już tak zgodni.

Róża Thun, europosłanka PO; Andrzej Duda, poseł PiS; Andrzej Harężlak, wicewojewoda małopolski z PSL, fot. Jacek Bańka

Małopolscy politycy ponownie wybrali wyczyn i blamaż tygodnia. Tym razem o propozycjach Radia Kraków dyskutowali: Róża Thun, europosłanka z Platformy Obywatelskiej, Andrzej Harężlak, wicewojewoda Małopolski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Andrzej Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Józef Rojek, poseł Solidarnej Polski.
Tym razem goście programu byli jednomyślni przy wyborze wyczynu tygodnia, wszyscy bowiem wskazali na Pawła Leśniaka, piłkarza pierwszoligowej Sandecji, który zadebiutował właśnie jako prozaik. Jak mówił poseł Józef Rojek, przykład Leśniaka pokazuje, że bycie sportowcem nie oznacza konieczności rezygnacji z rozwoju innych talentów:


Kto człowiekowi zabronił imać się różnych fachów? Przecież to też jest sympatyczne, miłe i jeżeli jest jakaś przerwa w treningach, czy teraz jest sezon grzybowy i idzie się do lasu i wymyśla się różne rzeczy, które są może bardziej pozytywne, niż piłka nożna. Na przykład napisanie dobrej powieści fantasy!


Z kolei według europosłanki Róży Thun uzdolnienia Leśniaka pokazują obraz polskiego sportowca, który w niczym nie przypomina swojego kolegi jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat:


Dlaczego piłkarze muszą być albo piłkarzami, albo pisarzami? Chciałabym, żeby sport nie zamykał tym ludziom drogi do dalszego rozwoju intelektualnego. Wiadomo, że nie jest się sportowcem przez całe życie.


Większe problemy goście Radia Kraków mieli ze zgodnym wyborem blamażu tygodnia. Dla wicewojewody Andrzeja Harężlaka są nim fatalne występy Wisły Kraków i ciągłe zmiany trenerów. Jak podkreślał wicewojewoda, być może jest to blamaż ostatnich miesięcy, albo i lat – tym bardziej, że w drużynie nie brakuje utalentowanych zawodników:


Jak to się dzieje, że jednak nie potrafią skutecznie zagrać? To jest wielkie wyzwanie dla nowego trenera, który z Wisłą w zasadzie jest cały czas związany. Liczę na to, że jego kariera związana z tym klubem wpłynie na grę zawodników. Na razie jednak występy Wisły osłabiają tylko sympatię do klubu.


Z kolei dla posła Andrzeja Dudy blamażem była próba skłonienia prezydenta Jacka Majchrowskiego przez krakowską PO do tego, by nie kandydował na czwartą kadencję. W zamian za tę deklarację Majchrowskiego radni Platformy mieli poprzeć propozycje proponowanych przez niego reform. Taki układ świadczy o tym, że Platforma boi się prezydenta Krakowa jako kandydata w wyborach samorządowych


Albo ktoś ma siłę i uważa, że jest gotów startować w wyborach niezależnie od tego, jaka będzie konkurencja, albo ktoś uważa, że jest bezsilny. Gdyby tak rzeczywiście było, to pokazywałoby to ogromną słabość krakowskiej Platformy Obywatelskiej – tego, że boi się ona prezydenta Majchrowskiego jako kandydata.


Wszystkie nominacje odnaleźć można na stronie internetowej Radia Kraków, poprzez którą można głosować w naszym plebiscycie. Rozstrzygnięcie w poniedziałkowym programie Co Niesie Dzień po godz. 8.30.Jacek Bańka/JP

0%
0%