|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Obchody 100. urodzin Jana Pawła II głównie wirtualnie

Głównie w przestrzeni wirtualnej i w trybie online odbędą się obchody przypadającej 18 maja 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i archidiecezję krakowską.

fot: Pixabay

Organizatorzy zaplanowali wiele wydarzeń, z których większość z powodu epidemii odbędzie się w trybie online. Wszystkim będzie towarzyszył oficjalny hymn obchodów "Nie zastąpi Ciebie nikt".

Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie Agata Szuta podkreśliła, że utwór spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem, uzyskując na platformie YouTube ponad 4 mln wyświetleń.

"Mamy nadzieję, że ten utwór, który został napisany specjalnie z okazji tej rocznicy, będzie śpiewany przez wszystkich Polaków" – zaznaczyła.

Organizatorzy zachęcają do śpiewania i nagrywania swoich wykonań utworu. Na stronie internetowej Instytutu i na profilu na Facebooku udostępniony został podkład muzyczny, słowa i nuty. Przesłane nagrania słuchaczy będą udostępniane.

W mediach społecznościowych odbędzie się akcja Dziękujemy Janie Pawle 2, do której zapraszają znani politycy i duchowni.

"Wystarczy wziąć kartkę papieru, napisać na niej hasło: Dziękujemy Janie Pawle 2, zrobić sobie z nią zdjęcie, a następnie udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem #DziękujemyJaniePawle2! Akcja trwa do końca roku" – zachęcają przedstawiciele krakowskiego Instytutu.

Kolejna akcja to maska z cytatem z Jana Pawła II. Należy zaprojektować swoją maskę z cytatem, zrobić sobie w niej zdjęcie, a później przesłać na adres magdalena.siemion@idmjp2.pl Pod koniec roku zostanie stworzony album albo plakat upamiętniający ten trudny czas. Akcja trwa do końca roku.

Do osób indywidualnych i całych rodzin adresowany jest konkurs plastyczny "Laurka dla Jana Pawła II", polegający na wykonaniu wyjątkowej, urodzinowej kartki – laurki dla papieża. Z uwagi na panujące warunki zgłoszenie pracy należy do 13 maja nadesłać w formie zdjęcia na adres mailowy Instytutu.

Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor w 2020 r. odbędzie się wirtualnie. Wszelkie informacje związane z tym wydarzeniem są na stronie http://biegdobroczynnosci.pl.

Wspomnienia ze spotkań ze św. Janem Pawłem II zbierane będą w "Wielkiej księdze świadectw". "Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami z tych spotkań. Każde, nawet najmniejsze wspomnienie, będzie dla nas bardzo ważne" – zaznaczyła Szuta.

Na krakowskich Plantach będzie prezentowana wystawa z okazji rocznicy 100. urodzin Jana Pawła II, a na ulicach zawiśnie 21 billboardów i 400 plakatów upamiętniających to wydarzenie. Zaplanowano także pokaz laserowy online na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3, który odbędzie się w poniedziałek 18 maja.

Na elewacji budynku zobaczyć można będzie słowa papieża odnoszące się do godności osoby ludzkiej, pojęcia prawdy, sprawiedliwości, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.

W dniu urodzin papieża – 18 maja, przed sanktuarium św. Jana Pawła II wypuszczone zostaną gołębie i biało-żółte balony.

 

PAP/bp

100%
0%