|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Unijne pieniądze na małopolskie targowiska

Zakopane będzie miało nowy plac targowy. W rejonie obecnego placu targowego pod Gubałówką stanie 40 straganów. Prace już się rozpoczęły.

Posłuchaj Andrzeja Kaweckiego

fot: Przemek Bolechowski


Plac ma być podobny do krakowskiego Kleparza. Kupcy spod Gubałówki obawiają się jednak, że ceny wynajmu straganu będą znacznie wyższe niż obecne. "O cenach zadecyduje przetarg i oferty złożone przez kupców" - wyjaśnia Andrzej Kawecki z zakopiańskiego magistratu.

Rynek maślany pod Gubałówką ma ruszyć jeszcze w tym roku. Jednocześnie rozpoczął się remont odcinka drogi pod Gubałówkę przyległy do terenu gdzie powstaje rynek maślany. Od przejścia podziemnego od strony Krupówek aż do estakady deptak będzie miał nową nawierzchnię.

Tymczasem brzydkie i często prowizoryczne małopolskie targowiska zmienią się nie do poznania. Na remonty - a czasem też budowę placów handlowych - 19 małopolskich gmin dostało prawie 17 milionów złotych - w tym trzy z regionu tarnowskiego: Ryglice do tej pory w ogóle nie miały targowiska. Rolnicy handlowali swoimi produktami co piątek na rynku. W ciągu dwóch lat, za pobliską remizą straży pożarnej, powstanie targowisko z prawdziwego zdarzenia - przekonuje burmistrz Teresa Połoska.

W Szczurowej targowisko już było, ale po remoncie zapewni dużo większy komfort zarówno sprzedającym jak i kupującym - przekonuje kierownik wydziału inwestycji urzędu gminy Teresa Szjander. Targowisko w Szczucinie ma już wprawdzie toalety i parkingi, ale dzięki dotacji uda się dokończyć wcześniej rozpoczęty remont.

Po remontach targowiska mają być nie tylko ładniejsze, ale i częściej odwiedzane. Szczurowa chciałaby wprowadzić drugi dzień targowy poza czwartkiem. Z kolei Ryglice planują wykorzystywać pawilony także na wystawy....

Przemek Bolechowski/Bartek Maziarz/bp


0%
0%