|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W poniedziałek rozpoczną się utrudnienia na ul. Podgórskiej w Krakowie

W poniedziałek, tydzień później niż planowano, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Podgórskiej, spowodowane rozpoczęciem kolejnego etapu budowy mostów kolejowych nad Wisłą w Krakowie.

Fot. bp

Jak poinformował w piątek Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, przesunięcie terminu wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu na ul. Podgórskiej wynika z niemożliwości malowania oznaczeń na jezdni z powodu bardzo niskiej temperatury. Nastąpi to w poniedziałek 25 stycznia około godz. 10.

Budowa mostów kolejowych nad Wisłą jest jednym z najważniejszych elementów przebudowy linii średnicowej Kraków Główny Towarowy – Rudzice.

W ramach zmian w organizacji ruchu w rejonie budowanych przepraw wykonawca zamknie też Bulwar Kurlandzki. Dla rowerzystów zostanie wyznaczony objazd. Piesi zostaną skierowani na obejście chodnikiem wzdłuż ul. Podgórskiej.

Kierowcy na odcinku ul. Podgórskiej (od al. Daszyńskiego do mostu Powstańców Śląskich) będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku.

„Taka organizacja ruchu wynika z pracy ciężkiego sprzętu przy budowie podpory mostu na bulwarze. Szacujemy, że potrwa co najmniej sześć miesięcy” - wskazał Hamarnik.

Budowa trzech równoległych mostów kolejowych na Wiśle to jeden z kluczowych elementów przebudowy linii średnicowej Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Inwestycja ta jest obecnie najważniejszym przedsięwzięciem na terenie krakowskiego węzła kolejowego. Pierwszy z trzech nowych mostów został oddany do użytku w maju zeszłego roku.

Prace modernizacyjne linii średnicowej zakładają zastąpienie dwoma nowymi, 850-metrowymi estakadami nasypu ziemnego biegnącego przez centrum Krakowa, od ul. Kopernika do ul. Miodowej, i wybudowanie na nich czterech torów. Zaplanowano również nowe mosty na Wiśle, a także przystanki kolejowe Kraków Grzegórzki przy Hali Targowej i Kraków Złocień. Zakończenie całości prac planowane jest w tym roku.

W sumie PLK przebudowują odcinek torów o długości 20 km. Po zakończeniu inwestycji pociągi pojadą z prędkością 160 km/h, a w centrum Krakowa - 100 km/h. Wartość inwestycji przekracza 1 mld zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 194,9 mln euro.

 

(PAP/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
0%