|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Tarnowie grasują złodzieje okradający starsze osoby

Podają się za pracowników sieci telewizji cyfrowej

Posłuchaj Olga Żabińska KMP Tarnów

fot. www.tarnow.policja.gov.pl


Złodzieje pukają do mieszkań i podają się za pracowników sieci telewizji cyfrowej . Oferują usługi nieistniejącej firmy i w ten sposób wyciągają pieniądze , wykorzystują także nieuwagę domowników i plądrują mieszkania. Ofiarami oszustów padło już kilku mieszkańców Tarnowa mówi Olga Żabińska rzeczniczka tarnowskiej policji.
W połowie maja do drzwi jednego z mieszkań przy ul. Pułaskiego zapukało dwóch mężczyzn. Podawali się za pracowników firmy dostarczającej sygnał telewizji cyfrowej. W związku z cyfryzacją telewizji, zaoferowali kobiecie jej montaż. Do zainstalowania usługi konieczne było sprawdzenie warunków technicznych. Krzątali się po mieszkaniu i zagadywali jego właścicielkę.
Kiedy wyszli kobieta zorientowała się, że z pudełka w pokoju zniknęła warta 2 tysiące złotych złota biżuteria.
Do podobnego przypadku kradzieży doszło kilka dni temu. Wtedy z mieszkania przy ul. Pułaskiego dwóch mężczyzn ukradło telefony komórkowe.
Końcem maja w mieszkaniu 70-letniej tarnowianki przy ul. Mościckiego pojawił się mężczyzna. On także podawał się za pracownika firmy oferującej telewizję cyfrową i zaproponował usługę. Starsza pani na ofertę przystała, wpłaciła mężczyźnie pieniądze i podpisała umowę, zgodnie z którą w domu pojawić się mieli monterzy. Kobieta nie zobaczyła więcej ani domniemanych monterów ani swoich pieniędzy, zaś pod adresem widniejącym na umowie próżno było szukać jakiejkolwiek firmy.
Jak udało się ustalić funkcjonariuszom za oszustwami stoją najprawdopodobniej ci sami dwaj mężczyźni w wieku od 35 do 40 lat.Jeden z nich szczupły, miał włosy krótkie koloru blond zaczesane do góry, drugi - ciemnej karnacji i tęgiej budowy ciała .

(aw)


0%
0%