- Na pewno dofinansowania nie będą tak wysokie jak z Programu Operacyjnego, ale mieszkańcy korzystają z mniejszych dofinansowań gminnych. Są tym zainteresowani. Już z początkiem roku piszą i składają wnioski. Będziemy je załatwiać według kolejności. Jak ktoś jest zainteresowany, to im wcześniej, tym lepiej. Potem jest mniej czasu na wymianę, bo kończą się środki i plany mogą nie wypalić - mówi dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, Marek Kaczanowski.

Kaczanowski liczy na to, że w ramach dotacji z budżetu miasta uda się wymienić około 100 pieców. Ma także nadzieję, że rozpędu nabierze program "Czyste Powietrze", z którego w ubiegłym roku udało się wymienić 19 pieców w Tarnowie. W nim na wyższą dotację mogą liczyć ubożsi mieszkańcy.

Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa szacuje, że miasto w tym roku wyda na dofinansowanie do wymianów pieców około 400 tysięcy złotych. Natomiast 200 tysięcy zostanie przeznaczonych na dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii, głównie na coraz bardziej popularne ogniwa fotowoltaiczne.

Podobna kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie uruchomionego w ubiegłym roku w Tarnowie programu małej retencji. Marek Kaczanowski podkreśla, że w ubiegłym roku, ta kwota nie została wykorzystana, bo program ruszył dopiero w drugiej połowie roku. Teraz startuje od początku roku i już pojawiło się zainteresowanie mieszkańców taką możliwością.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko