|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” wędruje do Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zbada swoich pracowników w kierunku koronawirusa. To spodobało się 42% głosujących.

Drugie miejsce dla Młodzieżowego Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, które jest już prawie gotowe. Ta propozycja zyskała 35% głosów.

Na trzecim miejscu znalazło się 30-lecie odnowionego samorządu terytorialnego. Na tę nominację zagłosowało 23% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków rekordowe ceny na krakowskich targowiskach. To nie podoba się 97% głosujących.

Na drugiej pozycji uplasowała się awantura o zmiany w organizacji ruchu w Krakowie i groźby pod adresem dyrektora Zarządu Transportu Publicznego. Ta propozycja zyskała 3% głosów.

Trzecie miejsce dla zdewastowania budynku, w którym znajduje się krakowska siedziba PiS.

 


Wyczyn:

1. 30 lat odnowionego samorządu terytorialnego - W środę przypadła 30. rocznica odrodzenia samorządu. Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że wybory w 1990 roku do samorządu, który odradzał się po czasach komunizmu, były pierwszymi w pełni wolnymi wyborami.

2. UJ zbada swoich pracowników w kierunku koronawirusa - Uniwersytet Jagielloński będzie badał swoich pracowników w kierunku koronawirusa. Testy wykona Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Badania są darmowe i dobrowolne - mówi Adrian Ochalik, rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego. WIĘCEJ

3. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach gotowe - Budynek nowego Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach jest już gotowy. Trwa jego wykańczanie - brakuje okien, drzwi, podłóg i oczywiście mebli i sprzętu. WIĘCEJ


 

Blamaż:

1. Awantura o zmiany w organizacji ruchu w Krakowie i groźby pod adresem dyrektora Zarządu Transportu Publicznego - Łukasz Franek, dyrektor krakowskiego Zarządu Transportu Publicznego, zapowiada złożenie zawiadomienia na policję w sprawie zajścia przed urzędem. Jak poinformował, przed budynkiem przez dwie godziny czekał na niego jeden z miejskich aktywistów oraz zamaskowany mężczyzna. Gdy wyszedł z pracy, usłyszał pod swoim adresem groźby. Groźby pod adresem Łukasza Franka zbiegły się w czasie ze zmianami w organizacji ruchu w Krakowie. Urzędnicy zdecydowali się wprowadzić zwężenia na niektórych ulicach, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Tymczasem krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości apelują o cofnięcie wprowadzonych zmian w organizacji ruchu w Krakowie. WIĘCEJ

2. Zdewastowany budynek, w którym znajduje się krakowskie biuro PiS - Wandale zdewastowali budynek przy ulicy Retoryka w Krakowie, w którym mieści się biuro zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. Na drzwiach wejściowych do biura pojawił się wulgarny napis. Podobne napisy znalazły się na chodniku przed wejściem do kamienicy. Funkcjonariuszy o zdarzeniu poinformował współpracownik biura. WIĘCEJ

3. Rekordowe ceny na krakowskich targowiskach - Kilogram pomidorków koktajlowych za... 110 złotych, kilogram czereśni za sto złotych - takie ceny, choć brzmią absurdalnie, pojawiają się na krakowskich targowiskach. Sycylijskie pomidorki koktajlowe muszą być chyba wybitnie pyszne. Ale na tym samym placu pomidorki, już pewnie nie z Sycylii, można było znaleźć po 20 złotych za kilogram. Bardzo drogie są za to, niezależnie od stoiska, jeszcze bardzo są czereśnie. WIĘCEJ

Bez konsultacji z mieszkańcami krakowscy urzędnicy wywrócili miasto do góry nogami - tak zmiany w organizacji ruchu oceniał Mariusz Kękuś, radny Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślał Kękuś, nie może być tak, że zamiast budowy dróg rowerowych likwiduje się drogi dla samochodów:

Jeśli chcemy poprawiać bezpieczeństwo poprzez likwidację dróg, to zlikwidujmy wszystkie i będziemy w pełni bezpieczni. Fantastyczna teza, tylko nie o to chodzi.

Zmian bronił Michał Starobrat, radny Koalicji Obywatelskiej. W jego ocenie od wygody kierowców ważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych:

Z jednej strony domagamy się zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, a z drugiej protestujemy przeciwko zmianom. Nie da się zadowolić wszystkich.

Goście Radia Kraków sporo uwagi poświęcili 30-leciu odnowionego samorządu terytorialnego. Jak przekonywał Łukasz Maślona, radny z klubu Kraków Dla Mieszkańców, dzisiajszym problemem samorządów jest partyjniactwo i kolesiostwo:

Samorządność jest zabijana poprzez przenoszenie na ich poziom sporów centralnych. Innym problemem jest obsadzanie najważniejszych stanowisk po znajomości.

Z kolei w opinii Rafała Komarewicza, wiceprzewodniczącego krakowskiej Rady Miasta z klubu Przyjazny Kraków, reforma samorządowa była jedyną dużą reforma, która w pełni się udała:

Samorządy to dziś ostoja normalności i stabilizacji. To także silnik napędzający gospodarkę regionów.


Rozstrzygniecie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

32%
68%