Radio Kraków
 • A
 • A
 • A

Beskid Sądecki - jakie szczyty zdobywać w tym paśmie górskim?

Beskid Sądecki to pasmo górskie położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Jest częścią Beskidów Zachodnich i charakteryzuje się zróżnicowanym ukształtowaniem terenu, bogatą florą i fauną oraz licznymi szlakami turystycznymi. Dla miłośników górskich wędrówek Beskid Sądecki stanowi prawdziwy raj, oferując możliwość zdobycia wielu interesujących szczytów.

Fot. 123rf.com

Najwyższe szczyty Beskidu Sądeckiego

 • Radziejowa (1266 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego i jeden z najpopularniejszych celów turystycznych w tym regionie. Z Radziejowej roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry, Pieniny, Beskid Niski i Kotlinę Sądecką.
 • Wielki Rogacz (1182 m n.p.m.) - drugi co do wysokości szczyt Beskidu Sądeckiego. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK, z którego można podziwiać panoramę Beskidu Sądeckiego i Tatr.
 • Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) - popularny szczyt w Beskidzie Sądeckim, znany ze swoich pięknych widoków. Z Jaworzyny Krynickiej roztaczają się widoki na Tatry, Beskid Niski, Pieniny i Kotlinę Sądecką.
 • Przehyba (1191 m n.p.m.) - szczyt w Beskidzie Sądeckim, z którego roztaczają się panoramiczne widoki na Beskid Sądecki, Beskid Niski i Kotlinę Sądecką.

Szczyty dla mniej doświadczonych

 • Góra Parkowa (742 m n.p.m.) - szczyt w Krynicy-Zdroju, na który prowadzi łatwy szlak turystyczny. Z góry roztaczają się ładne widoki na miasto i okolicę.
 • Jasielnik (873 m n.p.m.) - szczyt w Beskidzie Sądeckim, z którego rozchodzą się piękne widoki na Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry.

O czym warto pamiętać przed wyruszeniem na szlak?

 • Odpowiednie przygotowanie: Zaplanuj trasę dostosowaną do swoich umiejętności i kondycji. Zabierz ze sobą odpowiednią mapę, kompas, latarkę, wodę i prowiant.
 • Ubiór: Ubierz się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętaj o wygodnych butach trekkingowych.
 • Bezpieczeństwo: Nigdy nie wyruszaj na szlak w pojedynkę. Informuj kogoś o planowanej trasie i przewidywanym czasie powrotu.
 • Ochrona przyrody: Szanuj przyrodę i nie pozostawiaj po sobie śmieci.

Beskid Sądecki to piękne pasmo górskie, które oferuje wiele możliwości dla miłośników turystyki górskiej. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu przed wyruszeniem na szlak, aby w pełni bezpiecznie i komfortowo móc cieszyć się pięknem górskich krajobrazów.

Gdzie nocować w Beskidzie Sądeckim? 

Najpopularniejsze są hotele w Krynicy-Zdroju. Czym się charakteryzują? 

Bukowy Park**** to pięknie odrestaurowany hotel z XIX-wieczną architekturą, położony w pobliżu Parku Zdrojowego w Polanicy. Goście mogą korzystać z bogato wyposażonego spa, w którym znajdują się m.in. kryty basen, strefa saun, jacuzzi, a także mają możliwość skorzystania z zabiegów Beauty Spa i Medical Spa.

Hotel Alpejski*** w Polanicy-Zdroju to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek w alpejskim klimacie. Na gości czekają jasne pokoje z drewnianymi meblami oraz bogate zaplecze rekreacyjne, w tym kryty basen, sauna, sala fitness oraz oferta masaży i zabiegów pielęgnacyjnych.


Medical Sensus Polanica-Zdrój to nowoczesny kompleks w samym sercu uzdrowiska, oferujący 55 wygodnych pokoi hotelowych oraz w pełni wyposażone zaplecze rekreacyjne, w tym salę fitness, liczne zabiegi zdrowotne i terapeutyczne.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię