Radio Kraków

Nasze akcje

Jarek Śmietana patronem Studia S4 Radia Kraków

W 10. rocznicę śmierci Jarka Śmietany Radio Kraków w sposób szczególny upamiętniło tego najwybitniejszego polskiego gitarzystę jazzowego, kompozytora i aranżera, przez kilkadziesiąt lat związanego także z naszą rozgłośnią. Studio nagraniowe S4 otrzymało Jego imię. Uroczystość - z udziałem najbliższych i przyjaciół Artysty - odbyła się 2 września w samo południe. Towarzyszyła jej specjalna, realizowana na żywo audycja, prowadzona przez Rafała Zbrzeskiego.

Chodźże! Zmień pieskie życie na dobre

Psia parada przeszła przez Zarabie w Myślenicach. Parę minut po godzinie 13 czworonogi wszystkich ras wraz ze swoimi opiekunami przeszli z Parku Miejskiego na plażę w Zarabiu. To w ramach akcji "Chodźże, zmień pieskie życie na dobre", której współorganizatorem jest Radio Kraków. W spacerze udział wzięło kilkadziesiąt czworonogów. A na przy plaży w Zarabiu były między innymi porady jak interpretować zachowania psów, a także gry i zabawy dla dzieci. Można było też wykonać psie zawieszki do breloków czy przygotować drewniane figury zwierzątek.

Gabi Gang na „Letniej scenie Radia Kraków”

Zapraszamy 16 lipca o godz. 17.00 na radiowy dziedziniec, transmisja na antenie.

Konkurs „2 pytania, 2 nagrody, 2 szanse – „Z Iraku Do Włoch. Szlakiem 2. Korpusu Polskiego”

Radio Kraków oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu historycznego z cyklu „2 pytania, 2 nagrody, 2 szanse - Z Iraku do Włoch. Szlakiem 2. Korpusu Polskiego” zorganizowanego z okazji 80. rocznicy utworzenia 2. Korpusu Polskiego.

Kukurba & Słowiński Project na Letniej Scenia Radia Kraków

9 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków” spotkają się Tomasz Kukurba i Stanisław Słowiński. Charyzmatyczny altowiolista i wokalista połączy siły i energię sceniczną z jednym z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia. Efekty tej niezwykłej współpracy będzie można podziwiać na radiowym dziedzińcu i oczywiście na antenie Radia Kraków. Początek o godz. 17.05.

AMBER & SILK/Maria Pomianowska & Mingjie Yu na Letniej Scenie Radia Kraków

2 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków” w polsko-chińskim projekcie AMBER & SILK wystąpią dwie znakomite instrumentalistki: Maria Pomianowska i Mingjie Yu. Początek koncertu o godzinie 17.05, transmisja na antenie Radia Kraków. Koncert realizowany we współpracy ze „Stowarzyszeniem Rozstaje. U zbiegu kultur i tradycji” w ramach Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2023.

Dark Leaves na Letniej Scenie Radia Kraków

Dark Leaves na inaugurację „Letniej sceny Radia Kraków”. Zapraszamy 25 Czerwca o godz. 17.00 na radiowy dziedziniec, transmisja na antenie.

Zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych dla Mateusza Korneckiego

10 300 zł zebraliśmy podczas licytacji na antenie, na rzecz Mateusza Korneckiego, organizowanej wspólnie przez Radio Kraków i Stowarzyszenie "Krzysiek Pomaga Pomagać". Słuchacze, co podkreślał prowadzący licytację dziennikarz Radia Kraków Marcin Koczyba, pokazali, że są naszym najcenniejszym skarbem i mają wielkie serce. Pokazali też, że - w szczytnym celu - potrafią fantastycznie się bawić: pan Dariusz, który walczył do ostatniej minuty o sukienkę tenisową z panem Piotrem, już po zakończeniu licytacji przyznał się, że... jest jego synem i licytował się z tatą, który o niczym nie wiedział. Wszystkim uczestnikom akcji raz jeszcze dziękujemy!

Letnia Scena Radia Kraków 2023

Letnia scena Radia Kraków - 11 plenerowych koncertów na radiowym dziedzińcu. Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 17.00.

Dzień Dziecka - Noc Tańca w Radiu Kraków

Tanecznym krokiem przedłużamy w tym roku obchody Dnia Dziecka! Wszystkich - małych i dużych - miłośników tańca i dobrej zabawy zapraszamy w najbliższą sobotę (3 czerwca) do Studia im. Romany Bobrowskiej. Od godz. 17.00 czekają: pokazy różnych rodzajów tańca w wykonaniu uczennic ze Studia Ruchu Simple, a także nauka podstaw tańca pod okiem doświadczonej pedagog i choreografki - Kingi Kużdżał. Zabierzcie wygodne ubranie i obuwie! Do zobaczenia w Radiu Kraków! Bezpłatne wejściówki na antenie i w recepcji Radia Kraków (al. Słowackiego 22). Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię