Radio Kraków

Nasze akcje

Marsz Jamników wraca pod Wawel!

8 września Radio Kraków i Krakowskie Forum Kultury zapraszają wielbicieli największych psich indywidualistów oraz wszystkich miłośników rozszczekanych czworonogów na wielkie jamnicze święto - Marsz Jamników wraca pod Wawel!

"Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w Radiu Kraków

Radio Kraków i Fundacja Teatr Wyobraźni zapraszają we środę (29 maja) o godz. 19.15 do Studia im. Romany Bobrowskiej na "Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. To brawurowy pojedynek dwojga aktorów Teatru Polskiego - Anny Cieślak i Szymona Kuśmidera. Zaproszenia na antenie Radia Kraków i na profilu Radia Kraków na Facebooku.

Konkurs plastyczny „Tak sprzątamy Małopolskę”

Czysta i zadbana okolica to nasza wspólna odpowiedzialność. Uczestniczysz w wiosennych akcjach sprzątania w Małopolsce? Pokaż to na rysunku lub w innej formie plastycznej, przyślij lub przynieś pracę do Radia Kraków i weź udział w konkursie. Do wygrania atrakcyjne zestawy gadżetów ekoMałopolska.

Fortepian Steinway D-274 pozostaje w siedzibie Radia Kraków. W planach wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska

Radio Kraków podpisało umowę z renomowaną instytucją kultury Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku. Fortepian pozostanie w siedzibie rozgłośni, a Radio Kraków wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie realizować muzyczno-edukacyjny projekt, na który złożą się wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska. Celem przedsięwzięcia jest promocja polskiej muzyki, upowszechnianie dorobku znakomitych kompozytorów, wykonawców, i artystów związanych z Oficyną. O szczegółach będziemy komunikować wkrótce. Radio wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie również wykorzystywać fortepian i radiowe studia do sesji nagraniowych i innych przedsięwzięć.

Premiera płyty „Wariacje Geldbergowskie” Ewy Lipskiej

  • Radio Kraków
  • date_range 2023-12-13
  • Poniedziałek 18 grudnia, godz. 19. 05
Utwory z tomu „Wariacje Geldbergowskie” Ewy Lipskiej usłyszymy w mistrzowskiej interpretacji Juliusza Chrząstowskiego, aktora Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Relacja z wydarzenia w studiu im. Romany Bobrowskiej w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19. 05 na antenie Radia Kraków.

"Rękawice furmańskie. Niematerialne dziedzictwo regionu" - wystawa w Radiu Kraków

Ponad 30 rekonstrukcji rękawic furmańskich można obejrzeć na wystawie w Radiu Kraków. Zbiór na podstawie muzealnych eksponatów opracowały tkaczki z Grupy Przestrzenne Tkactwo Czarnych Górali. Do tej pory kolekcję prezentowano m.in. w Nowym Sączu, Szymbarku, Myczkowcach, a ostatnio także w Jaworzynce koło Koniakowa. Teraz czas na pokazanie skarbów Górali Nadpopradzkich w centrum Krakowa!

Festiwal Literatury dla Dzieci w Radiu Kraków

Niech żyje literatura! – to hasło przewodnie jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, który rozpoczął się dzisiaj w Krakowie. Aż 11 festiwalowych spotkań odbędzie się w Radiu Kraków.

Nowy koncertowy fortepian Steinway w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków

Studio im. Romany Bobrowskiej wzbogaciło się o wyjątkowy instrument – koncertowy fortepian Steinway D-274, który jest wizytówką legendarnej firmy Steinway&Sons i najczęściej wybieranym fortepianem koncertowym przez największych pianistów świata. Instrument, który 30 października dotarł do Radia Kraków, został zamówiony i wyselekcjonowany w fabryce w Hamburgu, jednej z dwóch na świecie manufaktur Steinway&Sons. Wybór był trudny, bo wszystkie fortepiany marki Steinway produkowane są ręcznie i jak mówią pianiści – każdy jest inny i każdy ma swoją duszę. Fortepian dla Radia Kraków, spośród siedmiu instrumentów, wybrali Marek Szlezer - profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, kierujący Katedrą Fortepianu, artysta Steinwaya i Władysław Adzik Sendecki - wybitny muzyk jazzowy związany z Krakowem, obecnie mieszkający w Hamburgu.

Jarek Śmietana patronem Studia S4 Radia Kraków

W 10. rocznicę śmierci Jarka Śmietany Radio Kraków w sposób szczególny upamiętniło tego najwybitniejszego polskiego gitarzystę jazzowego, kompozytora i aranżera, przez kilkadziesiąt lat związanego także z naszą rozgłośnią. Studio nagraniowe S4 otrzymało Jego imię. Uroczystość - z udziałem najbliższych i przyjaciół Artysty - odbyła się 2 września w samo południe. Towarzyszyła jej specjalna, realizowana na żywo audycja, prowadzona przez Rafała Zbrzeskiego.

Chodźże! Zmień pieskie życie na dobre

Psia parada przeszła przez Zarabie w Myślenicach. Parę minut po godzinie 13 czworonogi wszystkich ras wraz ze swoimi opiekunami przeszli z Parku Miejskiego na plażę w Zarabiu. To w ramach akcji "Chodźże, zmień pieskie życie na dobre", której współorganizatorem jest Radio Kraków. W spacerze udział wzięło kilkadziesiąt czworonogów. A na przy plaży w Zarabiu były między innymi porady jak interpretować zachowania psów, a także gry i zabawy dla dzieci. Można było też wykonać psie zawieszki do breloków czy przygotować drewniane figury zwierzątek.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię