Radio Kraków

Patronaty

10. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera 9. grudnia – 11. grudnia 2022 r.

10. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera odbędzie się w dniach 9-11grudnia 2022r. w kinie „Mikro” w Krakowie przy ul. Lea 5. W trakcie trzech dni Festiwalu wyświetlimy łącznie 8 filmów. Każdego dnia Przeglądu odbywać się będą także spotkania i panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.

SINFONIETTA NOVA PO RAZ PIERWSZY

24 listopada na nowohuckiej scenie Teatru Łaźnia Nowa, orkiestra Sinfonietta Cracovia zainauguruje nowy cykl koncertowy pod hasłem Sinfonietta Nova. Na inaugurację cyklu zaplanowane jest wyjątkowe spotkanie Orkiestry z Adamem Bałdychem, wirtuozem skrzypiec zacierającym granice między gatunkami.

Zakończenie projektu „Boska Komedia Dantego Alighieri w rysunkach Jana Biczysko”

11 grudnia 2022r. w klasztorze w Hebdowie odbędzie się wernisaż finałowy wystawy rysunków Jana Biczysko do „Boskiej Komedii” Dantego. Projekt „Boska Komedia Dantego Alighieri w rysunkach Jana Biczysko” powstał w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i objęty jest patronatem medialnym Radia Kraków.

Uroczysty Koncert z okazji 750-lecia lokacji Gdowa – Widowisko Artystyczne „Mój Gdów"

Uroczystym koncertem - Widowiskiem Artystycznym „Mój Gdów” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa zakończą się tegoroczne obchody 750-lecia lokacji Gdowa. Zapraszamy w niedzielę 27 listopada 2022 r. do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Nagroda im. Witolda Wojtkiewicza 2022

Pomysłodawcą i organizatorem Nagrody jest ZPAP Okręg Krakowski. Przyznawana jest od 1997 roku polskiemu, żyjącemu artyście za najlepszą wystawę malarstwa, rysunku lub grafiki, jaka miała miejsce w Krakowie w trakcie ostatniej jej edycji.

Chór Polskiego Radia dzieciom

Kolejny koncert z cyklu “Chór Polskiego Radia dzieciom” kierujemy do najmłodszych melomanów, którzy niejednokrotnie rozpoczynają swoją przygodę ze światem Muzyki. Maria Piotrowska-Bogalecka, dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia, jest pomysłodawcą cyklu wydarzeń realizowanych przez zespół.

Filharmonia Krakowska świętuje urodziny Elżbiety Pendereckiej

W sobotę, 19 listopada 2022 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się specjalny koncert z okazji jubileuszu 75. urodzin Elżbiety Pendereckiej, wieloletniej małżonki Krzysztofa Pendereckiego, założycielki Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, w ramach którego od kilkudziesięciu już lat współtworzy największe międzynarodowe wydarzenia muzyczne, w tym Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena i opiekuje się najwybitniejszymi artystami scen światowych.

Finałowa konferencja Krakowskiego Archipelagu Kultury 2022

Dobiega końca druga edycja Programu Edukacji Kulturowej dla Miasta Krakowa – Krakowski Archipelag Kultury (KAK), odbywająca się pod hasłem „Kurs na wielokulturowość”. W poniedziałek 21 listopada, w godz. 10.00-15.00 w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) odbędzie się konferencja podsumowująca, w której wezmą udział uczestnicy projektu, edukatorzy zaangażowani w część szkoleniową oraz przedstawiciele Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

ZAPRASZAMY NA 12. FORUM MŁODEJ REŻYSERII 18-20.11.2022 r.

Już w najbliższy piątek 18 listopada rozpocznie się festiwal młodych twórczyń i twórców, czyli Forum Młodej Reżyserii. Forum zostało stworzone przez Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie w 2011 roku jako przegląd prac studentek i studentów reżyserii polskich publicznych uczelni teatralnych. Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce.

WORLD PRESS PHOTO 2022 – 65. edycja

Najlepsze fotografie prasowe już po raz piąty w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie!

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię