Radio Kraków

Patronaty

Koncert „Chiaroscuro. Światło i cień”– 29 maja o 18.00 w Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na recital „Chiaroscuro. Światło i cień” w wykonaniu Karoliya Augustyn (sopran) i Oleny Pavlovej (fortepian), który odbędzie się 29 maja 2024 (środa) o godz. 18.00.

XXII Ogólnopolskie Dni Owada

Pod hasłem „Owady piękne i różnorodne” w dniach od 24 do 26 maja, w godzinach od 10:00 do 16:00 w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46) odbywać się będą XXII Ogólnopolskie Dni Owada.

Hej, przygodo! Kids&Youth. Kino dla młodych na 64. KFF

Nocowanki u przyjaciółki, nieoczekiwane międzygatunkowe przyjaźnie, podróż na Islandię, zabawy w detektywów, a nawet doświadczenie emigracji czy zwyczajne codzienne obowiązki, można potraktować jako niezwykłą przygodę, która daje mnóstwo frajdy, ale przede wszystkim pozwala zdobyć nowe doświadczenia. Przygodą może być też wyprawa do kina na znakomite europejskie filmy z sekcji Kids&Youth. Kino dla młodych. Widownia w każdym wieku znajdzie coś dla siebie.

Święto Soli 2024

Barwne i wyjątkowe wydarzenie kulturalne Wieliczki – „Święto Soli” powraca po czterech latach przerwy. Już 16 czerwca 2024 r. dziedzińce Zamku Żupnego w Wieliczce wypełnią liczne atrakcje, na które zaprasza Muzeum Żup Krakowskich. „Święto Soli” to zabawa dla każdego!

"Momentum" - Wystawa Główna Międzynarodowego Treinnale Grafiki

Wystawa Główna MTG 2024, pod hasłem „Momentum”, będzie prezentowana w dniach 25 maja – 21 lipca, w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232 w Krakowie. Wernisaż 24 maja o godz. 18.00.

Zjazd Absolwentów z okazji Jubileuszu 65-lecia IX LO w Krakowie

IX LO w Krakowie świętuje w tym roku szkolnym jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji szkoła otrzymała nowoczesne centrum sportowe, w którym w dniu 25 maja 2024 roku (sobota) odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Absolwentów, Profesorów, Pracowników i Przyjaciół IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie.

XII Święto Rodziny Krakowskiej

Urząd Miasta Krakowa zaprasza na coroczne Święto Rodziny Krakowskiej. XII edycja odbędzie się od 24 do 26 maja w miejskich instytucjach kultury, sportu i rekreacji, a wydarzenie finałowe w niedzielę 26 maja, w dzień szczególny – w Dzień Matki – na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Wstęp wolny.

Rodzinny Dzień Dziecka „Naturalnie jest fajnie!”

Dnia 9 czerwca 2024 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie odbędzie się Rodzinny Dzień Dziecka–„Naturalnie jest fajnie!” na zakończenie cyklu Godziny Rodziny. Impreza jest skierowana do dzieci i ich rodzin, ma charakter interdyscyplinarny i międzypokoleniowy. Obejmuje działania na scenie: spektakle, pokazy, ponadto warsztaty plastyczne, ruchowe, ogrodnicze, kończy się koncertem i wspólną zabawą. Ponadto towarzyszyć jej będzie pokonkursowa wystawa prac plastycznych „Małopolska pod ochroną”.

Dzień Matki z Filharmonią Krakowską w Makowie Podhalańskim

Z okazji Dnia Matki Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza na nadzwyczajny koncert zatytułowany Makowskie Współbrzmienie z Filharmonią, jaki odbędzie się w Makowskim Centrum Kultury w niedzielę, 26 maja 2024 roku o godz. 18.00. W programie wieczoru znalazł się cykl koncertów Cztery pory roku Antonia Vivaldiego.

Pokazy z audiodeskrypcją i napisami rozszerzonymi

Jak co roku w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego nie mogło zabraknąć filmów pokazywanych z audiodeskrypcją i napisami rozszerzonymi. W dwóch festiwalowych kinach widownia będzie mogła zobaczyć “Tylko dzień i noc” Grzegorza Brzozowskiego oraz “Jesteś tu?” Xawerego Deskura. W ramach KFF VOD dostępne będą kolejne tytuły. Wszystkie tytuły zostały zaproszone do konkursu polskiego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię