Radio Kraków

Patronaty

JOANNA SŁOWIŃSKA z zespołem "Jest drabina do nieba" | koncert pieśni pasyjnych

Pieśni pasyjne i wielkanocne, kanoniczne i ludowe – traktujące o męce i zmartwychwstaniu Chrystusa. Również: kompozycje autorskie: współczesna refleksja - muzyczna i poetycka – osnuta wokół tajemnicy Wielkiego Piątku. Najstarsze polskie pieśni pasyjne i wielkanocne – w wykonaniu Joanny Słowińskiej brzmią przejmująco i współcześnie.

„Pieśni Postne i Wyciszone” koncert Antoniny Krzysztoń.

Już po raz 70. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. 1 kwietnia, o godz. 19:30 (Kościół Arka Pana) odbędzie się koncert „Pieśni Postne i Wyciszone” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Wstęp wolny!

Nowa wystawa stała w Muzeum Inżynierii i Techniki „Miasto. Technoczułość”

Od 31 marca 2023 r. MIT zaprasza na nową wystawę stałą. „Miasto. Technoczułość” to pierwsza w Polsce tak szeroka opowieść o rozwoju myśli inżynieryjnej, jej wpływie na przemiany miasta i życie jego mieszkańców. Zachęcamy do spojrzenia na techniczny portret miasta nie tylko z uważnością i szacunkiem, ale także z czułością.

Kiermasz Wielkanocny w Szycach w gminie Wielka Wieś

Już w sobotę 1 kwietnia 2023 r., zapraszamy Państwa do podkrakowskiej Gminy Wielka Wieś. Od godziny 9.00 do 13.00, w miejscowości Szyce przy Urzędzie Gminy na Placu Wspólnoty 1, odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, który zainauguruje IV Sezon Wielkowiejskiego Targu.

KONFERENCJA NAUKOWA O SZTUCZNEJ INTELIGENCJI I METAVERSE

O sztucznej inteligencji, metaverse oraz kryptografii i tokenach – w krakowskim Kinie Kijów 28 marca – rozmawiać będą artyści, naukowcy, prawnicy, futurolodzy i twórcy innowacji.

Koncert pasyjny "Stabat Mater"

W tegoroczną Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, o godzinie 19:00 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie będzie miał miejsce wyjątkowy koncert pasyjny. Jego dominantą będzie wykonanie utworu o tematyce pasyjnej „Stabat Mater”. Utwór ten został napisany przez miechowianina Mariusza Kramarza, w 2020 roku. „Stabat Mater" zostało napisane na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany i trzy głosy solowe: sopran, tenor i baryton

POKAZ FILMÓW O SZTUCE w Zakopanem

30 marca - 1 kwietnia 2023 Kino Studyjne Miejsce, ul. Władysława Orkana 2

SALON MARCOWY 2023 | GRZEGORZ PECUCH – RZEŹBA, WOJCIECH FLECK – MALARSTWO

25 marca – 10 czerwca 2023 Wernisaż wystawy: 24 marca 2023 (piątek) o godz. 17:00 Zakopiańskie Centrum Kultury/ Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 www.galeria.zakopane.pl

Weź udział w Krakowskich Nocach. Zarezerwuj terminy!

Przed nami kolejna odsłona cyklu Krakowskie Noce. Od kwietnia do października co miesiąc mieszkańcy Krakowa i goście będą mogli korzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta ujętej w niecodzienną formę nocnych wydarzeń.

Orły WPROST

ORŁY WPROST to nawiązanie do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść białoczerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię