Wirtualne biura koło Pałacu Kultury w Warszawie

Wirtualne biura to obecnie biura całkowicie realne. Usługa polega na możliwości zarejestrowania firmy pod adresem biura wirtualnego, ale na tym się nie kończy. Oczywiście najbardziej wirtualne biuro pasuje dla podmiotów wpisywanych do KRS. Takie podmioty to spółki, fundacje czy stowarzyszenia. Są to podmioty będące zazwyczaj oddzielną osobą prawną. Warto majątek tych podmiotów w sposób wyraźny oddzielać od majątku osób fizycznych mających udziały w spółce czy prowadzących fundacje. Mieszkając w Krakowie bez trudu można utworzyć spółkę z siedzibą w Warszawie. Dodatkowo lokalizacja wirtualnych biur w rejonie Dworca Centralnego sprawia, iż ewentualny dojazd jest bezproblemowy, gdyż dojście z Dworca Centralnego to kwestia wyjścia z przejścia podziemnego lub krótkiego spaceru.

Więcej o wirtualnych biurach : www.biurowirtualnewarszawa.pl

Centrala w Warszawie

Większość zachodnich korporacji od samego początku lat dziewięćdziesiątych umieszczała swoje centrale w Warszawie. Tworząc małą spółkę racjonalnym jest naśladowanie utartych wzorców. Śródmieście Warszawy stanowi zabudowa wysokich drapaczy chmur, w większości biurowców. Są to między innymi Varso Tower, Q22, SkySawa, Rondo 1 czy Central Point. Umieszczając firmę pośród nich, w jednej z zabytkowych kamienic, zyskujemy nie tylko typowo biznesowe otoczenie, ale też bardzo dużą ilość podmiotów i struktur gospodarczych na niedużym terenie. Warszawa Śródmieście to zatem nie tylko wysokie biurowce, ale cała masa mniejszych, do których zaliczają się zarówno gmachy z epoki PRL, jak i kamienice. W każdym budynku Śródmieścia odnajdziemy działalność gospodarczą i aktywność biznesową. Daje to obraz wiecznie zajętego urzędu skarbowego, a co za tym idzie, nasza firma nigdy nie wyrośnie na największego podatnika w regionie, który miałby wzbudzać zainteresowanie urzędników.

Biznesowy adres w Śródmieściu Warszawy

Biznesowy adres, który umieścimy zarówno w KRS jak i na wizytówkach zdaje także egzamin w przypadku otrzymywania listów, korespondencji czy paczek. Wirtualne biuro oprócz sal do spotkań pod swoim adresem posiada także sekretariat, który odbiera wszelką korespondencję dla klientów. Klient wirtualnego biura otrzymuje w czasie rzeczywistym pełną informację o korespondencji, którą pozostawił listonosz czy kurier. Korespondencja może być także dosłana lub zeskanowana z możliwością wysłania jej skanu na adres email. Do wirtualnego biura nie musimy więc zbyt często chodzić, chyba że chcemy skorzystać z sali do spotkań, aby porozmawiać z kontrahentem, przedstawicielem banku, firmy leasingowej czy po prostu popracować w centrum na własnym laptopie. Korespondencja dostarczana pod wirtualny adres ma także ten plus, iż w biurze wirtualnym zawsze przebywa personel i nie trzeba chodzić po odbiór awizo na pocztę.

Jak dokonać wyboru biura wirtualnego?

Warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Wirtualne biuro powinno mieć pod swoim adresem kilka sal spotkań, powinno być cały czas czynne w typowych godzinach biznesowych w dni powszednie oraz powinno być w ścisłym centrum danego miasta. W przypadku Warszawy ścisłe centrum to bezpośrednie okolice Dworca Centralnego oraz Pałacu Kultury. Warto w takiej sytuacji wybrać wirtualne biuro mieszczące się w zabytkowej kamienicy a nie w gmachu z okresu PRL.

Na koniec należy dodać, iż sytuacja prawna lokalu z biurem wirtualnym także powinna być jasna i czytelna, gdyż rejestracja spółki w KRS oznacza wybór adresu na długie lata. Zmiana adresu w KRS to żmudne wypełnianie formularzy, wnoszenie znaczącej opłaty oraz konieczność informowania kontrahentów o innym adresie do faktur i do korespondencji. Zatem wirtualne biuro powinno być położone w lokalu stanowiącym pełną własność a umowy najmu z klientami wirtualnego biura powinny być zawierane bezpośrednio z właścicielem lokalu.