Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zaskakujący sukces MKS Gorlice. "Szczęście sprzyja lepszym"

  • Filip Drożdż
  • date_range Poniedziałek, 2024.04.15 12:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2024.04.15 12:23 )
Zakończyły się weekendowe turnieje półfinałowe o awans do II ligi, w których brały udział trzy małopolskie drużyny. Regis Wieliczka oraz Skawa Wadowice odpadły, jednak w Gorlicach zaskakujący sukces. Drużyna seniorów przechodzi do finału rozgrywek o awans do drugiej ligi.

Fot. Tomasz Staszowski/halogorlice

Po trzech weekendowych meczach półfinałowych, których byli gospodarzem, zajęli oni drugie miejsce w grupie F. Nie byłoby to możliwe bez ich kapitana Dariusza Oczkowicza, który w trzech meczach zdobył aż 73 punkty.

Z kapitanem MKS Gorlice, oraz zdobywcą największej liczby punktów w półfinałowej grupie F, po ostatnim meczu rozmawiał Filip DrożdżMyślę, że każdy zapracował na ten wynik, tu cały kolektyw musi być zgrany i dawać coś od siebie. Nawet ci zawodnicy, którzy dają odpocząć tym podstawowym, byli bardzo ważnym elementem układanki. Wszyscy daliśmy radę, mieliśmy trochę szczęścia, bo pomimo jednego tylko zwycięstwa i dwóch porażek udało się zdobyć to drugie premiowane miejsce. Jak to mówią - szczęście sprzyja lepszym

- mówił Dariusz Oczkowicz.

Posłuchaj całej rozmowy

Rozgrywki finałowe o awans do II ligi, rozpoczną się za dwa tygodnie. Jeszcze nie wiadomo kto będzie ich gospodarzem.

W całej Polsce było łącznie sześć grup, Dariusz Oczkowicz, zdobywając 73 punkty, zajął 5 miejsce w tabeli najlepszych strzelców rozgrywek półfinałowych.

Skawa Wadowice w grupie D zajęła trzecie miejsce.

Regis Wieliczka w grupie C zajęła czwarte (ostatnie) miejsce.

Autor:
Filip Drożdż

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię