Worthington wygrała rywalizację BMX w Tokio w konkurencji freestyle. Wyspiarski kraj reprezentować będzie także kilku mistrzów olimpijskich z poprzednich IO m.in. dwukrotnie złota w taekwondo w kategorii 57 kg Jade Jones (2012 Londyn i 2016 Rio de Janeiro) - poinformował Brytyjski Komitet Olimpijski.

Brytyjczycy będą startować w 18 dysycplinach. Dziewiętnastu sportowców po raz drugi będzie uczestniczyć w Igrzyskach Europejskich, zaś czwórka po raz trzeci — to reprezentantki w strzelectwie: Amber Rutter (skeet) i Seonaid McIntosh (karabin małokalibrowy 50 m leżąc) oraz tenisiści stołowi Liam Pitchford i Paul Drinkhall.

Trzecia edycja Igrzysk Europejskich odbędzie się między 21 czerwca a 2 lipca 2023 roku. Rywalizacja toczyć się będzie w 29 dyscyplinach, a w wielu z nich sportowcy walczyć będą o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

W Krakowie i innych miastach południowej Polski wystartować ma ponad siedem tysięcy zawodników. Stolica Małopolski będzie głównym ośrodkiem igrzysk, jednak zawody rozgrywane będą również w Bielsku-Białej, Chorzowie, Krynicy-Zdroju, Kryspinowie, Krzeszowicach, Myślenicach, Nowym Targu, Oświęcimiu, Rzeszowie, Tarnowie, Wrocławiu i Zakopanem.