Pieterse na trasie w Krynicy-Zdroju uzyskała czas 1:18.26. Srebrny medal wywalczyła Austriaczka Mona Mitterwallner, która straciła do triumfatorki 26 sekund. Trzecia była Szwajcarka Sina Frei - ponad minutę (1.05) za Holenderką.

Dopiero czwarte miejsce zajęła mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Szwajcarka Jolanda Neff - 1.20 straty.

Podgórska straciła do Pieterse prawie sześć minut - 5.58.

Doświadczona Paula Gorycka zajęła 33. miejsce - 9.46 straty. Zuzanna Krzystała uplasowała się na 35. pozycji (strata 11.07), Klaudia Czabok była 36. (11.31), a Gabriela Wojtyła 39. (14.46).

Pozostałe polskie zawodniczki - Antonina Białek, Klaudia Cichacka i Karolina Mikołajewska - nie zostały sklasyfikowane.

W lutym tego roku Pieterse wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata elity w kolarstwie przełajowym.