Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski powiedział, że marznące opady na Podlasiu i Mazurach mogą utrzymywać się do późnego wieczora, natomiast od 23:00 na południu Polski zaczną obowiązywać ostrzeżenia przed oblodzeniem. "Ostrzeżenia te wydane zostały dla południowych powiatów województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Tam spadło ostatnio dużo śniegu, który w ciągu dnia będzie się topił, ale w nocy - z uwagi na ujemną temperaturę - zamarznie" - mówił Grzegorz Walijewski.

Rzecznik IMGW dodał, że w Karkonoszach obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. "Przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od dziesięciu do piętnastu centymetrów. Przypominamy, że Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Wysoko w górach warunki są trudne, pada śnieg, jest niebezpiecznie ślisko, na dodatek silny wiatr powoduje zawieje i zamiecie śnieżne" - mówił Grzegorz Walijewski.

W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus dwóch stopni na Suwalszczyźnie, przez zero-jeden w głębi kraju, do dwóch-trzech stopni nad morzem. Na północy Polski opady deszczu będą przechodziły w opady śniegu.