Ciepła i wiatroszczelna – jaka jeszcze powinna być kurtka sportowa?

Idealna kurtka sportowa jest lekka, a jednocześnie zapewnia komfort termiczny. Choć wygląda na cienką, w rzeczywistości jest w stanie ogrzać nas w chłodniejsze dni oraz odprowadzić nadmiar potu, gdy przygrzeje słońce. Bardzo istotną cechą jest wiatroszczelność. Nawet w cieplejsze dni silne podmuchy wiatru sprawiają, że temperatura odczuwalna jest o wiele niższa. Przewianie jest szczególnie niebezpieczne w momencie, gdy jesteśmy spoceni. Stąd już tylko krok do przeziębienia, które utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Idealna kurtka sportowa jest także wodoszczelna. Modele wysokiej jakości znaleźć można w sklepie internetowym: https://www.nessi-sport.com/kurtki-sportowe. Wodoszczelność pozwala uprawiać sport nawet w deszczowe dni. Jeśli jednak nie jesteśmy amatorami treningów w strugach deszczu, wodoszczelna kurtka ochroni nas przed nimi, gdy dojdzie do niespodziewanego załamania pogody.

Na co zwrócić uwagę, kupując sportową kurtkę damską?

Kupując kurtkę sportową damską, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Powinna być wyposażona w membranę albo powłokę, która nie przepuszcza wody. Pory muszą być na tyle małe, aby nie przepuszczać wody, a jednocześnie na tyle duże, aby zapewnić swobodny odpływ pary wodnej. Wysokiej jakości kurtka powinna dobrze chronić przed wiatrem. Warto jednak pamiętać, że im większa wiatroszczelność, tym mniejsza ochrona przed deszczem. Membrany o wysokiej hydrofobowości ograniczają bowiem przepływ powietrza. Optymalnym wyborem są kurtki typu softshell, które pozwolą przetrzymać krótki deszcze, a jednocześnie są lekkie i dobrze chronią przed wiatrem. Jeśli natomiast zależy nam na modelu sportowym, który można też nosić na co dzień, warto zapoznać się z ofertą dostępną na: https://www.nessi-sport.com/. Kurtki sportowe chętnie nosimy nie tylko w czasie treningu, ale także do luźniejszych stylizacji. 

Kurtka na wiosnę, lato i zimę – jak wybrać idealną?

Kurtkę sportową dobieramy w zależności od pory roku. Wiosną stawiamy przede wszystkim na lekkie softshelle, latem natomiast możemy pozwolić sobie na sportową wiatrówkę. Niemniej jednak zimą potrzebujemy znacznie mocniejszej ochrony. Konieczny jest więc zakup kurtki ocieplanej, z naturalnym puchem albo wełnianej. Odpowiednie modele znajdziemy w sklepie internetowym https://issen.pl/. Kurtka zimowa, podobnie jak wiosenna, musi zapewniać wiatroszczelna i wodoszczelna. Pod tym względem dobrym rozwiązaniem będą kurtki typu hardshell. Doskonale sprawdzają się w niemal każdych warunkach pogodowych, świetnie chroniąc przed wilgocią. Zadaniem hardshelli jest odcięcie od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy jednak, że kurtka to jedynie jedna z warstw odzieży - bardzo istotny jest dobór bielizny termicznej oraz drugiej warstwy, którą stworzy na przykład ciepła bluza. Gra warstwami doskonale sprawdzi się w porze przejściowej, gdy nie do końca wiemy, czy wybrać kurtkę zimową, czy może już pora na wiosenną.