Na czym polega kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Na czym polega kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem 2023? To zobowiązanie kredytowe, na które nie wpłyną żadne wahania sto procentowych. Oznacza to, że kredytobiorca zyskuje gwarancję niezmienności miesięcznych rat w całym okresie współpracy z bankiem.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem dotychczas był rzadko wybieranym zobowiązaniem, ponieważ ten produkt bankowy był po prostu droższy. Banki oferowały nieco gorsze warunki swoim klientom pod względem opłacalności finansowego wsparcia, za to kredytobiorcy mieli pewność stałych rat. Dopóki stopy procentowały były na relatywnie niskim poziomie, tylko nieliczni decydowali się na taką gwarancję. Co więcej, nie wszystkie banki oferowały nawet tego typu zobowiązania kredytowe, a standardem były kredyty ze zmiennym oprocentowaniem.

Dzisiaj sytuacja w rynku usług bankowych uległa diametralnej zmianie. Okazuje się, że aż 90% wnioskujących o kredyt gotówkowych zaznacza preferowane zobowiązanie właśnie ze stałym oprocentowaniem. Klienci wybierają nieco droższy kredyt na gorszych warunkach, ale za to bez ryzyka wzrostu miesięcznych płatności. W związku z tak dużym zainteresowaniem kredytami ze stałym oprocentowaniem obecnie już większość komercyjnych banków, które działają na terenie naszego kraju, oferuje właśnie takie zobowiązania na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem 2023 - porównanie ofert banków

Chcesz wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Ranking kredytów gotówkowych na dowolny cel Ci w tym pomoże. W takim zestawieniu znajdziesz oferty różnych banków, uwzględniając priorytetowe kryteria, jakie pod uwagę bierze większość kredytobiorców ubiegających się o finansowe wsparcie ze strony banków. Jakie warunki oferuje Alior Bank? Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem proponowany przez tę instytucję bankową może okazać się znacznie bardziej opłacalny, niż zobowiązanie od Santander. Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem za każdym razem jest inny. Musisz pamiętać, że bank weźmie pod uwagę również Twoją zdolność kredytową, potrzeby i możliwości spłaty. Weryfikując wyniki rankingu kredytów gotówkowych, który znajdziesz pod adresem: https://direct.money.pl/ranking-kredytow-gotowkowych, zawsze warto brać pod uwagę kryteria, takie jak:

 • oprocentowanie,

 • marżę,

 • prowizję za udzielenie kredytu,

 • maksymalną wartość kredytu,

 • liczbę rat,

 • dodatkowe opłaty, na przykład za ubezpieczenie,

 • dodatkowe bonusy, jak wakacje kredytowe czy dobre warunki wcześniejszej spłaty zobowiązania bez naliczania prowizji dla banku.

Wybierz kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jakie są koszty związane z kredytem gotówkowym ze stałym oprocentowaniem?

Najtańszy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem i tak może być droższy, aniżeli kredyt ze zmiennym oprocentowaniem, natomiast jest o wiele stabilniejszy i nie wiąże się z ryzykiem podniesienia wartości rat. Chcesz wyliczyć, ile będzie Cię kosztować kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Kalkulator kredytowy jest doskonałym narzędziem, który szybko oszacuje przybliżone koszty całkowite takiego zobowiązania. Wystarczy, że w odpowiednie rubryki wpiszesz poszczególne wartości, takie jak:

 • wartość kredytu,

 • oprocentowanie,

 • liczba rat.

Tyle wystarczy, aby poznać wskaźnik RRSO i oszacować opłacalność wybranego zobowiązania ze stałym oprocentowaniem.

Jak wygląda spłata kredytu gotówkowego z oprocentowaniem stałym?

Harmonogram spłaty miesięcznych rat kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem jest łatwy do zrozumienia. Kredytobiorca co miesiąc reguluje dokładnie taką samą należność bez względu na wysokość stóp procentowych. Dzięki temu dokładnie wie, jakie wydatki czekają go podczas całego okresu współpracy z bankiem.

Wady i zalety kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem

Wciąż zastanawiasz się, czy kredyt ze stałym oprocentowaniem jest dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz finansowego wsparcia ze strony banku. Poznaj najważniejsze zalety tego rodzaju zobowiązania. Oto te największe z nich:

 • kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem daje gwarancję niezmienności raty w całym okresie współpracy z bankiem,

 • na wysokość rat kredytu ze stałym oprocentowaniem nie mają wpływu wahania na rynku usług finansowych,

 • kredytobiorca nie jest obarczony ryzykiem wzrostu miesięcznych płatności,

 • kredytobiorca może zaplanować miesięczne wydatki bez zagrożenia utraty płynności finansowej.

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że tego rodzaju zobowiązanie może wykazywać też pewne wady. Zaliczać się do nich mogą na przykład:

 • kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem jest nieco droższy, niż ten ze zmiennym oprocentowaniem,

 • kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem może nie być opłacalny przy spadku stóp procentowych,

 • aby zaciągnąć kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, klient banku musi mieć lepszą zdolność kredytową.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem w 2023 roku?

Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym wydaje się obecnie lepszą opcją, aniżeli kredyt gotówkowy z oprocentowaniem zmiennym. Trudno jednak prognozować, nie wiadomo, jak sytuacja zmieni się w najbliższej przyszłości. Dzisiaj stopy procentowe są stabilne, nie ulegają wzrostowi, natomiast nadal są na bardzo wysokim poziomie. Pamiętaj również, że kredyt gotówkowy o stałym oprocentowaniu może ulec modyfikacji. Możesz negocjować warunki umowy z bankiem i ustalić stałe oprocentowanie na przykład na okres najbliższych 3 albo 5 lat. Po tym czasie zdecydujesz, czy zmienić oprocentowanie, czy jednak bardziej opłacalne jest to stałe.