Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na co zwracać uwagę wybierając kaski motocyklowe

  • gdzie kupić odzież motocyklową i akcesoria motocyklowe

  • jak znaleźć dobry sklep motocyklowy Warszawa

Ekwipunek motocyklisty jest bardzo szeroki. To nie tylko kaski motocyklowe, odzież motocyklowa czy buty motocyklowe. To również np. kufry motocyklowe, chemia motocyklowa, zabezpieczenia antykradzieżowe czy kamery sportowe. Co jeszcze powinniśmy kupić odwiedzając sklep motocyklowy?

 

Kaski motocyklowe - jak wybrać?

Kaski motocyklowe to podstawowy element wyposażenia każdego motocyklisty. Bez niego możemy zapomnieć o bezpiecznej i komfortowej jeździe. Wybór kasków motocyklowych jest bardzo szeroki i zależy od naszych preferencji. Wyróżniamy kaski motocyklowe integralne (zamknięte),  kaski motocyklowe skuterowe (otwarte), kaski szczękowe oraz kaski off-road.

W zależności od tego jak jeździmy, jaki mamy sprzęt i jakie mamy preferencje, odpowiedni dla nas będzie inny kask. Najważniejszym parametrem podczas wyboru kasku jest jego rozmiar. Określamy go mierząc obwód głowy w najszerszym miejscu, tuż nad uszami. Znajomość obwodu głowy jest ważna, ponieważ niektóre kaski motocyklowe wymagają kilku godzin, aby w pełni dostosować się do kształtu głowy. Kask powinien wchodzić na głowę z lekkim oporem. Nie może uciskać na skroniach czy czubku głowy, a skorupa powinna przylegać tak samo na całej powierzchni. Linia oczu powinna być na środku wizjera. 

Kask motocyklowy powinien być dobrany do pozycji, w której zazwyczaj jeździmy. Model turystyczny nie będzie sprawdzał się do jazdy sportowej z powodu złej wentylacji. Kask sportowy powinien zapewnić maksymalne chłodzenie podczas szybkiej jazdy w pochylonej pozycji, dlatego posiada dużą liczbę otworów, które wpuszczają większą ilość powietrza. Z kolei w przypadku kasków turystycznych najważniejsze jest wyciszenie. Ponadto kask powinien sprawdzać się zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Oczywiście dostępne są kaski uniwersalne, które łączą w sobie cechy kasków sportowych i turystycznych.

Pamiętajmy również, że kask powinien spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Jedną z nich jest opisana skrótem ECE 22.06. Od 2023 roku musi ją spełniać każdy nowo kupiony kask na drogach UE. 

Gdzie kupić akcesoria motocyklowe i odzież motocyklową?

Kask to dopiero początek. Po jego wyborze powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież motocyklową. Odzież motocyklowa to między innymi kurtka motocyklowa, spodnie motocyklowe, buty motocyklowe i rękawice motocyklowe.

Kurtki motocyklowe mogą być skórzane lub tekstylne. Kurtki skórzane są dużo cięższe i bardziej wytrzymałe od kurtek tekstylnych, ale swoboda ruchu motocyklisty jest w nich nieco ograniczona. W dodatku kurtkę skórzaną dużo trudniej dobrać do wymiarów danej osoby. Prawdziwa skóra jest również dużo droższa od tekstylnych odpowiedników. Pamiętajmy jednak jednak, że skórzana kurtka motocyklowa lepiej ochroni przed skutkiem ewentualnego otarcia podczas upadku oraz jest trwalsza.

Kolejnym elementem odzieży motocyklowej są spodnie motocyklowe. Ich dobór zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj jazdy, styl jazdy, warunki atmosferyczne, pora roku i wiele innych. Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze spodni motocyklowych to: materiał, z którego są wykonane spodnie, ochrona przed wiatrem i deszczem oraz ochrona przed urazami. Aby prawidłowo dobrać spodnie motocyklowe, należy przede wszystkim wykonać właściwe pomiary (najlepiej w bieliźnie termicznej), w szczególności odpowiednią długość nogawek, a przede wszystkim sprawdzić, jak siedzi nam się na motocyklu w wybranych spodniach. Spodnie motocyklowe również możemy wybrać spośród spodni motocyklowych tekstylnych lub skórzanych.

Do prawidłowego komfortu jazdy równie ważne są odpowiednio dobrane buty motocyklowe i rękawice motocyklowe. 

Gdy już mamy wybraną całą odzież motocyklową, czas zająć się akcesoriami motocyklowymi. Są to między innymi ozdoby i naklejki, gadżety motocyklowe, specjalistyczne narzędzia motocyklowe, praktyczne saszetki, kufry, motocyklowe, nawigacje, interkomy, stelaże i wiele innych. Pełen ich wybór znajdziemy w każdym większym sklepie motocyklowym.

Sklep motocyklowy Warszawa - gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Aby znaleźć sklep motocyklowy w Warszawie lub innym mieście najlepiej skorzystać z Internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "sklep motocyklowy Warszawa" znajdziemy listę sklepów z odzieżą motocyklową i ofertą akcesoriów motocyklowych znajdujących się w interesującej nas okolicy. Jeżeli potrzebujemy większy wybór i dokładnie wiemy co jest nam potrzebne, warto zajrzeć na specjalistyczny sklep internetowy, taki jak Inter Motors. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne elementy wyposażenia każdego motocyklisty. Jeżeli nie wiemy czego potrzebujemy, możemy skorzystać z bogatej oferty poradników na stronie sklepu lub poprosić o pomoc obsługę, która chętnie doradzi nam w zakupie. Nasze zamówienie zostanie dostarczone pod wskazany adres, a my będziemy mogli cieszyć się z komfortowej jazdy na naszym motocyklu.