Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: zobacz, dlaczego firmy powinny zainteresować się AED i profesjonalnymi szkoleniami z pierwszej pomocy!

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w miejscu pracy jest priorytetem dla każdej odpowiedzialnej firmy. Jednym z jego kluczowych elementów jest posiadanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED oraz przeszkolenie pracowników w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jakie choroby wymagają jego zastosowania oraz jakie korzyści płyną z profesjonalnych szkoleń z pierwszej pomocy w przedsiębiorstwach? O tym w dalszej części artykułu!

Defibrylatory AED: jak ratują?

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to urządzenie, które może uratować życie osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia (NZK). AED analizuje rytm serca i, jeśli to konieczne, wyzwala impuls elektryczny, który może przywrócić jego prawidłowy rytm pracy.

Urządzenie jest proste w obsłudze, jednak odpowiednie przeszkolenie pozwoli zaoszczędzić sporo cennego czasu, gdy dojdzie do wypadku. A tutaj każda chwila jest ważna. Już po kilkudziesięciu sekundach od zatrzymania krążenia zmiany w mózgu stają się nieodwracalne! Lepiej więc zawczasu zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy dla firm na centrumratownictwa.com.

Choroby, w których najczęściej używa się AED, to m.in.:

  • zawał mięśnia sercowego,

  • migotanie komór,

  • zatorowość płucna,

  • niewydolność serca.

Defibrylatory są niezwykle skuteczne, ponieważ mogą być używane przez świadków zdarzenia jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Dobrze poprowadzona akcja, bez zbędnej zwłoki, jest kluczowym elementem łańcucha przeżycia, zwiększającym szanse na powrót do zdrowia osoby poszkodowanej.

Czy w Polsce warto wybrać się na kurs z pierwszej pomocy i AED? Zdecydowanie!

W naszym kraju nagłe zatrzymanie krążenia jest poważnym problemem zdrowotnym. Statystyki pokazują, że średnio 90 osób dziennie umiera z powodu NZK. Choroby układu krążenia, takie jak zawał serca, są jednymi z głównych przyczyn zgonów nad Wisłą.

W 2021 roku resuscytacja była podejmowana przez zespoły ratownictwa medycznego w około 50-60% przypadków NZK, a działania ratunkowe przez świadków zdarzenia miały miejsce w 58% zdarzeń.

Niestety, wykorzystanie AED w Europie, w tym w Polsce, jest nadal na niskim poziomie – urządzenia te są używane średnio w 28% przypadków. Te statystyki pokazują, jak ważne jest zwiększenie świadomości i dostępności defibrylatorów w miejscach publicznych oraz w firmach.

Każde przedsiębiorstwo – czy to działające w Krakowie, czy w dowolnym innym mieście w Polsce – które chce na poważnie zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów powinno rozważyć inwestycję w AED oraz szkolenie udzielania pierwszej pomocy u zawodowców.

Czego nauczysz się podczas takiego kursu?

Profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy, takie jak te oferowane przez Centrum Ratownictwa, są nieocenione dla każdej firmy. Uczestnicy zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które mogą uratować życie.

Te najważniejsze umiejętności, to:

  • rozpoznawanie objawów nagłego zatrzymania krążenia,

  • opanowanie prawidłowego używania AED,

  • wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

Dzięki takim szkoleniom pracownicy zyskują pewność siebie i umiejętności niezbędne do skutecznego działania w sytuacjach kryzysowych. Oferta szkolenia z pierwszej pomocy w Centrum Ratownictwa jest elastyczna i z łatwością można dostosować ją do specyfiki branży, w jakiej działa Twoje przedsiębiorstwo.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię