Z ponad czterdziestu zgłoszeń kapituła festiwalu RFT - Monodram wybrała dziesięć propozycji. Jury pod przewodnictwem aktorki Ewy Błaszczyk nagrodziło cztery z nich. Grand Prix festiwalu otrzymał aktor krakowskiego Teatru STU - Andrzej Róg. Przychylność jury zdobył teatralną adaptacją powieści Wiesława Myśliwskiego zat. "Kamień na kamieniu". W interaktywnym spektaklu Róg zaprasza publiczność do współdzielenia losów prostego mieszkańca jednej z polskich wsi - Szymka Pietruszki. Szczery śmiech przeplata się z gorzkimi łzami; refleksje nad stylem nagrobka, który trzeba wybudować bo "wieczność nie wieczność, a swój kąt powinien człowiek mieć" nagle zmieniają się w wiejską zabawę w remizie po to, by już za chwilę doprowadzić do pytań o naturę Boga ("Bóg powinien być jak człowiek, żeby widać było, że go boli, co człowieka boli") oraz wspomnienia wielkich uczuć. 
Obok nagród konkursowych przyznano cztery nagrody specjalne. Jedną z nich otrzymała wybitna polska aktorka Anna Polony - wieloletnia wykładowczyni krakowskiej AST, związana z licznymi krakowskimi teatrami, zwłaszcza zaś Narodowym Starym Teatrem. Nagrodę przyznano za całokształt twórczości teatralnej i radiowej. I to właśnie ta druga Annę Polony trwale złączyła z Radiem Kraków, co sprawiło, że jej głos wpisał się na stałe w pejzaż krakowskich słuchowisk radiowych. 
Rozmowa z Andrzejem Rogiem na temat nagrodzonego spektaklu już w najbliższy wtorek o 15:30 w Przystanku Kultura na antenie Radia Kraków. Szczegółowa relacja z festiwalu w najbliższy piątek o 11:00 w magazynie Kultura na Weekend Radia Kraków Kultura.