Mecz nie rozpoczął się dobrze dla wicemistrzów Polski, gdyż w 4. minucie Kazachowie objęli prowadzenie. Cracovia wyrównała w dość niespodziewanym momencie, bo podczas gry w osłabieniu. Jewgienij Sołowjow podał do Jewgienija Popiticza, a ten strzałem z ostrego kąta umieścił krążek w siatce.

Zwycięską bramkę zdobył Jiri Gula, gdy obydwa zespoły miały po jednym zawodników w boksie kar. W trzeciej tercji podopieczni Rudolfa Rohacka mądrze się bronili i utrzymali prowadzenie, rewanżując się ekipie z Karagandy za porażkę 0:2 w listopadowym, półfinałowym turnieju w Krakowie.

Turniej w Aalborgu rozgrywany jest w trzyzespołowej formule. To efekt decyzji Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF), która zawiesiła Rosję i Białoruś w prawach członków organizacji, co skutkowało wycofaniem z rywalizacji HK Homel.

W sobotę Cracovia zagra z gospodarzami – Aalborg Pirates. W przypadku wygranej "Pasy" wywalczą Puchar Kontynentalny. Turniej zakończy niedzielny mecz Piratów z Saryarką. To spotkanie będzie relacjonowane w internetowym kanale Transmisje Radia Kraków. Marek Solecki będzie również łączył się ze słuchaczami głównej anteny podczas audycji "Sport w Radiu Kraków". Początek programu jutro o 19:00.

Cracovia po raz drugi bierze udział w turnieju finałowym. W 2020 roku w duńskim Vojens zajęła czwarte miejsce. W zeszłym roku Puchar Kontynentalny został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Największe sukcesy polskich klubów w tych rozgrywkach to trzecie lokaty wywalczone przez GKS Tychy w 2016 i GKS Katowice w 2019 roku.

Bramki: 0:1 Michaił Rachmanow (4), 1:1 Jewgienij Popiticz (28), 2:1 Jiri Gula (35)

? Posłuchaj podsumowania meczu Comarch Cracovia - Saryarka Karaganda. Z Aalborga Marek Solecki ?