Najważniejszy piątkowy konkurs dużej rundy dostarczył kibicom wiele emocji. Zmagania te zaliczane były do światowego rankingu, finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz Cavaliada Tour. Parkur podstawowy o wysokości 150 cm okazał się niełatwy, a do rozgrywki ostatecznie zakwalifikowało się 14 z 32 startujących par.

Najlepszy okazał się Miśkiewicz z czasem 38,69 s, dla którego było to drugie zwycięstwo w obecnej edycji Cavaliada Tour. Poprzednio triumfował w zawodach w Warszawie. Drugie miejsce, z czasem gorszym o zaledwie 0,01 s, zajął Jarosław Skrzyczyński na ogierze Inturido. Trzecia była Estonka My Relander na wałachu Expert (39,31).

"Myślałem, że Jarosław Skrzyczyński mnie wyprzedzi, ale udało się. Stakkato Lazar to bardzo szybka klacz, potrzebuje dużego tempa, jest zwrotna i sprytna. W niedzielę najważniejsze to przejechać parkur podstawowy na zero, a wiadomo, że w finale będzie już trudniej" – powiedział zwycięzca.

Liderem Cavaliada Tour pozostaje Skrzyczyński, który wyprzedza Miśkiewicza i Kamila Grzelczyka. W rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata nastąpiła zmiana na pozycji lidera – pierwsze miejsce zajmuje reprezentant Rumunii Damian Cojocariu, który piątkowy konkurs ukończył na 10. miejscu.

Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę w konkursie Grand Prix. Przeszkody będą zawieszone na wysokości 155 cm.

W rozegranym wcześniej konkursie dwufazowym średniej rundy (140 cm) zwyciężył Litwin Kristupas Petraitisna na wałachu Baironas, który uzyskał 65,07 s. Drugą lokatę wywalczył Marek Lewicki na ogierze Itoulon B (66,26), a trzecią – Michał Tyszko na ogierze Marco Polo (66,80).

W konkursie otwarcia ujeżdżenia najlepsza była liderka rankingu Litwinka Sandra Sysojeva na ogierze Found Boy. Ponadto w halowym Pucharze Polski WKKW zwyciężyła Daria Kobiernik na klaczy Ideal Girl, a w konkursie potęgi skoku pierwsze miejsce zajął Niemiec Christoph Amelong-Heiden na klaczy Shacarola.

W sobotę odbędzie się m.in. finał średniej rundy (145 cm) i Cavaliada Future, czyli rywalizacja dzieci na kucach, konkurs szybkości (135 cm) oraz Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi Cavaliada Driving Tour.

Cavaliada Tour to cykl zawodów rozgrywanych w obecnej edycji w czterech miastach – pierwsze odbyły się w listopadzie w Warszawie (CSI2*), kolejne w grudniu w Poznaniu (CSI3*) i w styczniu w Sopocie (CSI2*).