To ostatnie takie spotkanie przed ŚDM. Delegaci ze wszystkich kontynentów dowiedza się jak będzie przebiegało przyszłoroczne spotkanie młodych i jak przygotować się do pobytu w Krakowie. To będzie jedyna okazja by zadać pytania i od razu otrzymać odpowiedzi. W sobotę uczestnicy odwiedzą wszystkie miejsca, gdzie będą odbywać się Światowe Dni Młodzieży: sanktuarium w Łagiewnikach, krakowskie Błonia i Pola Miłosierdzia w podkrakowskich Brzegach, gdzie zaplanowano najważniejszą część wydarzenia, czyli nocne czuwanie z papieżem Franciszkiem. Później takiej okazji już nie będzie. 

Podczas rozpoczętego zjazdu przedstawicieli z całego świata, poświęconego przyszłorocznemu wydarzeniu, nie zabrakło pytań o bezpieczeństwo. Kardynał Stanisław Dziwisz zapewnia, że w organizacji Światowych Dni Młodzieży nic się nie zmieni. Pojawiały się głosy dotyczące zagrożenia atakami terrorystycznymi w trakcie imprezy. Kardynał Dziwisz apeluje do wszystkich, którzy obawiają się przyjazdu na Światowe Dni o spokój. Nawiązał przy okazji do wizyty papieża Franciszka w ogarniętej konfliktami Republice Środkowoafrykańskiej. "Papież Franciszek powiedział, że się nie boi. Służę Bogu i ludziom. Trzeba odwagi. Komuś może zależeć, by zapanowała atmosfera strachu" - mówił metropolita krakowski. 

Zjazd potrwa do niedzieli, a Światowe Dni Młodzieży - przypomnijmy - odbędą się w ostatni tydzień lipca przyszłego roku.

Nie wszystkim wciąż pomysł organizacji zjazdu młodych się podoba, zwłaszcza fakt, że część kosztów miałaby zostać sfinansowana z państwowej kasy. Stowarzyszenie "Kraków przeciw igrzyskom" i partia Razem ruszyły nawet z akcją "Nie płacę za światowe dni młodzieży". WIĘCEJ

 

(Maciej Skowronek, Aleksandra Ratusznik/IAR/ew)

Obserwuj autorów na Twitterze: