Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nagie solistki z Capelli Cracoviensis promują operę

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2013.02.05 14:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:54 )
Czy podczas opery solistki także wystąpią nago? Szef Capelli Cracoviensis nie wyklucza takiej możliwości. Czy opera może być sexy?

fot. Żródło Capella Cracoviensis

Solistki Capelli Cracoviensis/ źródło: Capella Cracoviensis

Plakat z czterema nagimi kobietami reklamuje wykonywaną przez Capellę Cracoviensis jedną z oper Haendla. Rozebrane panie to solistki zespołu, które w ten sposób starają się przyciągnąć słuchaczy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Jest to dość niekonwencjonalna reklama, przynajmniej jak na prawidła sztuki operowej. Chwyt reklamowy, prowokacja, a może zachowanie absolutnie naturalne w show-biznesie?


- mówi Jan Tomasz Adamus, szef Capelli Cracoviensis. Po czym dodaje: "Nasz plakat wywołał być może reakcje niewspółmierne do sytuacji. Dzisiaj tak jest, że śpiewacy operowi reklamują kosmetyki, zegarki, ciuchy. Do nas ta tendencja może jeszcze nie dotarła. Takie są czasy. Ta koncepcja reklamowania projektu wydawała nam się nieszczególnie odkrywcza, zaskakujące, że wywołała taki oddźwięk."

Na pytanie, czy bohaterki nie miały oporu przed taką formą promocji muzycznego wydarzenia Marzena Lubaszka odpowiada:
"Nie, na pewno nie. Pamiętam też reakcje koleżanek z tej sesji zdjęciowej i nie przypominam sobie żeby był jakiś opór. A po za tym nie bardzo rozumiem dlaczego miałby być jakiś opór?" - dodaje Marzena Lubaszka.
" . Nie ma żadnej golizny. Nie jest bardziej ostre niż wiele reklam. To jest po prostu ładne. Oczywiście to jest kwestia gustu (śmiech). Mnie się wydaje, ze jest ładne" - dodaje.

"Na przestrzeni lat muzyka Haendla zrobiła się bardzo pomnikowa, a my w tej realizacji Czarka Tomaszewskiego próbujemy tę muzykę ściągnąć z piedestału i uczynić ją bardziej namacalną" - dodaje Joanna Dobrakowska.

Opera "Amadigi di Gaula" Haendla przygotowana przez Capellę Cracoviensis sięga także po język innych sztuk: body artu, filmu i performance'u.

Zobaczymy ją 16, 17 i 19 lutego w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię