Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowa Huta zarasta. To wina firmy dbającej o zieleń?

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2014.06.05 07:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:31 )
Mamy już czerwiec, a w Nowej Hucie dopiero teraz widać wiosenne porządki. Mieszkańcy mają już dość tego, że tyle czasu muszą czekać na koszenie trawników. Natomiast urzędnicy z krakowskiego Zarządu Infrastruktury i Transportu twierdzą, że problem widzieli już dawno, ale to nie ich wina, a firmy dbającej o zieleń w tym rejonie miasta.

fot. Marcel Wandas

Posłuchaj Piotra Hamarnika z krakowskiego ZIKiT
Zaniedbana Nowa Huta (fot. Marcel Wandas)

Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, mieszkańcy Nowej Huty przestają wierzyć w szumne deklaracje i zapowiedzi utworzenia spółki "Nowa Huta Przyszłości" i inwestycje za 10 miliardów złotych. Trudno jest w nie uwierzyć, jeśli problemem staje się tak banalne zadanie jak skoszenie trawy.

- Słyszałem o budowie fontanny za dwa miliony złotych, a tymczasem chodniki się rozpadają - skarżą się reporterowi Radia Kraków mieszkańcy dzielnicy. - Doszło do tego, że lokatorzy sami wyrównują żywopłoty przy blokach , bo inaczej mieszkający na parterze nic nie widzieliby przez swoje okna.

Jednak według Piotra Hamarnika, firma zatrudniona przez magistrat dopiero kilka dni temu ruszyła do kosiarek, bo wcześniej miała dużo innej pracy zleconej przez miasto.

- W żaden sposób nie usprawiedliwiamy tej firmy - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Hamarnik - Startując w przetargu na zamówienia publiczne zdawała chyba sobie sprawę, jaki będzie zakres jej obowiązków.

Miasto postanowiło ukarać nierzetelnego wykonawcę. Firma dostanie 60 tysięcy złotych mniej za wykonane już w Krakowie prace.

Zobacz: Nowa Huta całkiem niszczeje. Magistrat o niej zapomniał?


(Kinga Kalita/ew)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię