Taka inwestycja pozwoli na podniesienie standardu przejazdów, przyśpieszenie czasu obsługi pojazdów PKP, a także poprawi gospodarkę wodną obiektu.
"Prace zostały zaplanowane na trzy etapy. Inwestycja ta znacznie przyczyni się do poprawy jakości przejazdów. Będą warsztaty, będzie urządzenie do sprężonego powietrza, urządzenie do zasilania. Jeżeli chodzi o pierwszy etap, to w tym momencie sprężone powietrze i miejsce do wyczyszczenia pojazdu. Drugi etap - zasilanie, czyli ta kwestia elektryki. No i ostatni etap, czyli ten ważny, warsztatowy, dla pracowników - magazyny. Również stawiamy na ekologię, stąd budujemy myjnię ekologiczną" - mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.
Jak dodaje prezes, koszt budowy myjni wyniesie 22 miliony złotych. Takie miejsce umożliwi czyszczenie składów w celu przygotowania ich do dalszej podróży.
Jest to jedno z 17 przedsięwzięć tego typu w całym kraju, które sfinansuje rząd... oraz część największego w historii polskich kolei programu - "PKP Intercity Kolej dużych inwestycji".
Gruntowna przebudowa tego miejsca zajmie planowo 2,5 roku.