Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prof. Bartoszewski honorowym obywatelem Krakowa

  • Kraków
  • date_range Środa, 2013.02.06 13:19 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:54 )
Tytuł został przyznany za wkład w działalność publicystyczną i naukową dla zachowania pamięci o dziedzictwie państwa podziemnego oraz o zbrodniach nazistowskiego i komunistycznego totalitaryzmu.

fot. Paweł Krawczyk

Prof. Władysław Bartoszewski/fot.Paweł Krawczyk

"Pozostaje dla nas, Polaków, wzorem i symbolem nowoczesnego patriotyzmu" - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas uroczystości w magistracie.

Władysław Bartoszewski urodził się w 1922 r. w Warszawie. To dziennikarz, pisarz, historyk, działacz społeczny i polityk. Więzień KL Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego i uczestnik Powstania Warszawskiego.
Dwukrotnie minister spraw zagranicznych, senator IV kadencji, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska.
(Jacek Bańka/dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię